FotoMagico 4 efektná slideshow rýchlo a jednoducho

V týchto dňoch som dostal na testovanie celkom zaujímavú aplikáciu. Jedná sa o aplikáciu na tvorbu efektných slideshow od spoločnosti Boinx Software pod názvom FotoMagico vo verzii 4. No a teraz sa na FotoMAgico spoločne pozrieme lepšie.

Interface  a práca s aplikáciou

Interface aplikácie FotoMagico je veľmi jednoduchý avšak veľmi účelne navrhnutý, a každý ovládací prvok má svoje miesto.

Centrom všetkého sú akési dve obrazovky, kde na jednej vidíte začiatok a na druhej koniec daného efektu. Pod obrazovkami sa nachádza takzvaný Storyboard. Do tohto Storyboardu vkladáte všetky potrebné obrázky, či videá, ktoré plánujete zahrnúť do vašej slideshow.

fotomag

Následne môžete zo Storyboardu prepnúť kliknutím na vedľajšiu ikonu na Timeline, čo je vlastne klasická časová os s funkciami tak ako ju poznáme z iných video editorov. Tu môžeme detailnejšie doladiť všetky prechody a prípadne do slideshow pridať hudobný doprovod na presne požadované miesto. Prípadne kliknutím na Blank Slide jednoducho vložíte prázdny slide do vašej slideshow.

timelinemode

Obrázky do slideshow vkladáte veľmi jednoducho. Metódou drag and drop si vyberiete potrebné fotografie s file browsera v pravej časti obrazovky. Tým istým spôsobom potom vkladáte jednak efekty ale aj hudobný podmaz do časovej osi. Samozrejmosťou je možnosť úpravy kontrastu a farebnosti fotografií aby bola slideshow čo najlepšia.

Imagebrowser

Na FotoMagico 4 sami páčila jedna vec. A síce to, že celkom dobre automaticky ukončoval hudobný podmaz. Nikdy sa mi nestalo, že by som mal dáko brutálne uťatý koniec hudobného podmazu v slideshow. Program sa hudbu vždy snažil čo najinteligentnejšie zladiť s dĺžkou prezentácie.

musicbrowser

Ak ste už teda vytvorili základ prezentácie, doplnili ste textové titulky, pridali hudbu, prípadne watermark, je na čase pustiť našu slideshow do sveta. Aj tu ponúka FotoMagico celkom slušné možnosti exportu.

Ako prvá samozrejme nesmie chýbať možnosť exportovať našu slideshow na YouTube. Tu by ste si však mali dávať pozor na to akú hudbu dáte pod video, lebo sa vám môže celkom dobre stať, že vaše video ostane pri použití nelicencovanej hudby nemé.

Tak isto môžete vaše výsledné video vyexportovať na Viemo, ktoré je aj čo sa práv k hudbe týka trocha milostivejšie ako YouTube, ale aj tak samozrejme odporúčam používať hudbu ku ktorej nepotrebujete licenciu.

Video môžete vyexportovať taktiež rpe zariadenia Apple TV, pripadne ako DVD či ProRes video. Alebo ako standalone prehrávač. Ako vidno možnosti exportu slideshow sú skutočne široké. Čo dodať na záver ?

Záver

Ak teda hľadáte jednoduché na naučenie sa a ovládanie nenáročné riešenie pre tvorbu efektných slideshow z vašej dovolenky, či rodinnej oslavy, tak myslím, že FotoMagico 4 od Boinx Software stojí za zváženie. FotoMagico 4 zoženiete na Mac Appstore za cenu 89,99 Euro

 

2 názory na “FotoMagico 4 efektná slideshow rýchlo a jednoducho

Nie je možné pridávať komentáre.