Fliptrack – Slideshow efektne a rýchlo

V dnešnej recenzii by som vám rád predstavil jednu veľmi zaujímavú službu. Služba sa nazýva Fliptrack a umožňuje užívateľom vytvoriť temer dokonalú Slideshow. A ako tvorenie slideshow za pomoci služby Fliptrack prebieha? Poďme sa na to spoločne pozrieť.

Registrácia

Po zasurfovaní na www.fliptrack.com vás privíta celkom príjemne farebne zladená stránka. V jej pravom hornom rohu sa nachádza ono obligátne tlačítko register. Po vyplnení jednoduchého formulára kde po vás ani nechcú veľa údajov, môžte buď upraviť svoj profil dodaním fotografie a doplnením údajov. Poprípade si môžte prezrieť pre inšpiráciu už vytvorené slideshow. Treba uznať, že niektoré z nich sú fakt podarené. Nás však bude zaujímať to najdôležitejšie. A to je samostatná tvorba slideshow.

Program FlipTrack

Áno tvorba slideshow sa nedeje on-line ako býva dnes módnym zvykom. Ale chlapíci s FlipTrack sa rozhodli ísť inou cestou. A tak naprogramovali vlastný program na tvorbu slideshow. Nuž a ko celý program funguje?
Po spustení programu Fliptrack uvidíte interface rozdelený na tri sekcie. Prvou sekciou je časová os. Vľavo sa nachádza akýsi media browser a  v strede sa nachádza priestor v ktorom sa zobrazujú  konkrétne či už audio alebo video súbory.

Postup práce

Postup práce v programe Fliptrack je celkom zaujímavý. Chlapci s Fliptrack použili trocha obrátenú logiku. Najprv si vyberáme hudbu, ktorá bude hrať ako podmaz pod našou show. A keďže je program pripojený na ich server,  tak sa nám ponúkne výber hudby z ich archívu. Archív je delený podľa období 50,60.70, 80 roky atď. A tiež podľa žánrov. Nebojte sa. Určite si ten svoj podmaz vyberie každý. Pravdepodobne v rámci ochrany autorských práv nie je totiž možné pridávať skladby z vášho disku. Preto bol vytvorený práve ich archív.

Audio máme pridávame obrázky.

Tak už sme si vybrali náš obľúbený hudobný podmaz. Teraz nám už ostáva len vybrať fotografie. Pridávanie fotografií sa deje tou najednoduchšou možnou cestou.  Teda metódou drag and drop. Prosto prenesiete fotografiu na časovú os a je hotovo. Ďalšiu fotografiu umiestnite tam kde chcete aby sa skončlio zobrazovanie prvého snímku a tak ďalej pokiaľ nie sme spokojný s konečnou podobou show. Samozrejmosťou programu je aj možnosť preview kedikoľvek počas práce. Jednoduchšie tak doladíte celkové vyznenie vašej slideshow.
K obrázkom je možné priradiť aj efekty ako Zoom, Crop, a Pan, ktoré sa dajú potom podrobnejšie  nastaviť.

Show je hotová finalizujeme.

Tak povedzme, že sme našu show úspešne dokončili a chceme ju  uložiť do výslednej prezentácie. Program Fliptrack nám ponúka dve možnosti. Prvá a pre nás zaujímavejšia možnosť je  upload na server. Po kliknutí na ikonu upload si program vyžiada naše prihlasovacie údaje. Po prihlásení sa začne automaticky proces renderovania videa a uploadovania na server. Následne sa naše veľdielo zobrazí v zložke My Media. A my ho môžme za pomoci html kódu použiť napríklad na blogu. Druhou možnosťou je uloženie finálneho videa na lokálny disk. Ako výstupný formát je využitý formát Windows media video.

Záverom

Nuž poviem vám, že Fliptrack je celkom zaujímavá služba. A je to jedna z možností ako zaujímavo odprezentovať na vašom blogu buď zážitky z rodinnej dovolenky,  alebo iné zaujímavé udalosti z vášho života. Odporúčam túto službu keď už nie rovno používať tak určite aspoň do vašej pozornosti.

1 názor na “Fliptrack – Slideshow efektne a rýchlo

  1. Spätné upozornenie: vybrali.sme.sk

Nie je možné pridávať komentáre.