Film Kandidát milo prekvapil naozaj stojí za pozretie

film kandidatDnes som bol po veľmi dlhom čase na nejakom filme v našom malom digitálnom Kine X v Stupave. No a samozrejme ako inak vybral som si toľko chválený a aj námetom zaujímavý film Kandidát.  Musím sa priznať, že som bol na tento film mimoriadne zvedavý. Dej sa točí okolo reklamného guru Adama Lamberta a jednej prezidentskej predvolebnej kampane.

Nebudem tu príliš spoilovať. Len prezradím že Adamovou úlohou je spraviť prezident s absolútne neznámeho človiečika. A toto všetko sledujú dvaja odpočúvači. Musím pochváliť autorov. Film má totiž skutočne spád a švih. Dopomáha tomu jednak dej aj námet samotný, ktorý si to priam žiada. Ale určite aj hudba, ktorá tam sedí priam dokonale.

Toto je hádam prvý Slovenský film, ktorý by som si pozrel možno aj druhý raz. A tak ak máte radi vtip, trocha politiky troch zákulisných ťahov a napätie, tak myslím, že film Kandidát spĺňa všetky požiadavky, a okrem toho je aj tak trocha na zamyslenie, pretože krásne ukazuje, ako sú ľudia priam neuveriteľne jednoducho zmanipulovateľný. Ak si chcete po dlhom čase vychutnať kvalitný Slovenský film, neváhajte, a utekajte na film Kandidát