Felix to dal ako pán, skočil z výšky temer 39km

Dnes sa uskutočnil druhý pokus Felixa Baumgartnera o zosko voľným pádom zo straotsféry. Po prvom pokuse, ktorý sa napokon neuskutočnil kvôli zlému počasiu. sa dnes uskutočnil druhý a úspešný pokus Felixa o tento na prvý pohľad značne šialený skok. Predsa len  s  39Km sa voľným pádom neskáče denne a človek tiež denne, len tak v skafandri neprekoná rýchlosť zvuku. no nie ? Projekt sponozorovala spoločnosť Red Bull, ktorá sa venuje aj takýmto veľmi extrémnym aktivitám, a ako sa zdá, ide jej to viac ako výborne.

Samozrejme po úspešnom zoskoku a pristáti Felixa na zemi, sa objavili všelijaké reakcie. Od tých typu, že to bol a prehnane drahá reklama, až po tie ktoré hlásali, že toto divadielko bolo úplne zbytočné.  Nemyslím si to. Ako som sledoval reakcie na Facebooku, niektoré síce vraveli, že to bola parádna kampaň. A objavili sa ja názory, že to môže pomôcť vede. A ako ? Nuž napríklad, toto je jedinečný spôsob ako vedci zistia, čo sa pri takomto extrémnom páde deje s ľudským telom. A za druhé, ako niekto podotkol, tento zoskok môže pomôcť vyvinúť evakuačné systémi pre kozmonautov.

Ja si myslím, že toto bolo aj o tom, ukázať, že ak sa chce a ak máte týcch správnych spojencov, tak človek dokáže vykonať hádam aj ten najšialenejší nápad, ktorý sa zrodí v jeho mysli. Som celkom zvedavý, čím nás ešte extrémisti z RedBullu prekvapia. Aj keď dosť pochybujem, že sa dá ešte niečo extrémnejšie ako bol tento neskutočný zoskok vlastne vymyslieť. Tak či onak, bolo veľmi vzrušujúce a napínavé sledovať ako to celé dopadne. Felix si pán, a dúfam že budeš vzorom aj pre mnohých mladých.

2 názory na “Felix to dal ako pán, skočil z výšky temer 39km

    • Ak si si nestihol všimnúť toto je môj osobný názor na vec, a nie odborný opis udalosti. Na to sú tu iný. Tak nemiešaj hrušky a jablká

Nie je možné pridávať komentáre.