Facebook to s prepáčením posral – od včera len Likeujeme

Viem možno ste prekvapený z nadpisu. a vôbec s toho, že tu na niečo priamo nadávam. Ale. Ale nepáči sa mi posledná zmena, ktorú spravil Facebook s tlačítkom Become a Fan. Od včera je toto tlačítko, na ktoré sme roky zvyknutý, a na kotré si zvykli už aj marketéri prosto zmizlo. A tak od včerajšieho dňa už len Likeujeme. Podľa mňa je toto ale riadny krok vzad. Pretože ľudia si už na fandenie na Facebooku zvykli. A čo zahlási chudák moderátor rádia ? Miesto stante sa našim fanúšikom na Facebooku, bude hlásiť niečo v zmysle likeujte nás na Facebooku ? Veď to je riadna blbosť. Uvidíme, či bude odpor ľudí voči tejto zmene dostatočne silný, aby Facebook tlačítko Become a Fan vrátil nazad, alebo ako vždy, vyhrá ten silnejší, teda Facebook a my si budeme musieť zvyknúť. Osobne sa mi však táto zmena ale vôbec nepáči. A ako ste na tom vy ? Čo hovoríte na túto, podľamňa nešťastnú zmenu vy ?

12 názorov na “Facebook to s prepáčením posral – od včera len Likeujeme

 1. Podľa mňa práve naopak. FB už nezaujímajú používatelia, ale skôr inzerenti. Zmena na „páči sa mi“ prišla po ich prieskume, kde im vyšlo že ludia klikajú na páči sa mi 2x viac ako na „staň sa fanúšikom“. Pre inzerentov a marketérov bude teraz jednoduchšie získať likerov, stačí zabudovať „pači sa mi“ pod zaujímavý text a ľudia budú klikať ako divý.

 2. Zatím se protesty neobjevily (nebo o nich nevím). Ale tak nějak jsem už pár týdnů čekal, kdy internet oblétne tlačítko Like, protože od dob Facebooku má mnoho uživatelů tendenci hodnotit články, fotky apod. palcem nahoru namísto hodnotným komentářem.

 3. No podla mna ten Marek od Zuckenbergov robí vsetko preto aby sa facebooku zbavil. Nechapem to uplne obmedzuje funkcionalitu, robi nezmyselne kroky. A celkovo kraviny riesi hanba

 4. Podľa mňa práve naopak. FB už nezaujímajú používatelia, ale skôr inzerenti. Zmena na „páči sa mi“ prišla po ich prieskume, kde im vyšlo že ludia klikajú na páči sa mi 2x viac ako na „staň sa fanúšikom“. Pre inzerentov a marketérov bude teraz jednoduchšie získať likerov, stačí zabudovať „pači sa mi“ pod zaujímavý text a ľudia budú klikať ako divý.

 5. Prečo by to muselo byť práve „likeujte nás na Facebooku“? Kľudne môžu povedať: „Majte nás radi aj na FB“ 😛

  Osobne sa mi tiež viac páčilo „Become a Fan“, no čo už, život ide ďalej a komu sa nepáči nech sa prezentuje inde, alebo inak 😉

 6. Zatím se protesty neobjevily (nebo o nich nevím). Ale tak nějak jsem už pár týdnů čekal, kdy internet oblétne tlačítko Like, protože od dob Facebooku má mnoho uživatelů tendenci hodnotit články, fotky apod. palcem nahoru namísto hodnotným komentářem.

 7. No podla mna ten Marek od Zuckenbergov robí vsetko preto aby sa facebooku zbavil. Nechapem to uplne obmedzuje funkcionalitu, robi nezmyselne kroky. A celkovo kraviny riesi hanba

 8. maximalny suhlas! preco by si mal napr. stranku „Neviem prestat jest cokoladu“ „mat rad“?

  Je mozne, ze fcb chysta nejaky novy typ stranok.. inak neviem, preco to urobili. Zjednodusenie to nie je.

Nie je možné pridávať komentáre.