Facebook predstavil redizajnovaný Newsfeed a podľa mňa vykročil správnym smerom

Dnes alebo včera, to záleží od toho kedy čítate tento príspevok, náš milovaný ale aj nenávidený Facebook predstavil na tlačovej konferencii cellkom značné zmeny dizajnu takzvaného Newsfeedu. Áno. To je tá čáasť Facebooku, ktorú vidíme okamžite po prihlásení sa na Facebook. Vývojári Facebooku sa rozhodli, že neurobia len taký nejaký drobný facelift, ale, že to zoberú riadne od podlahy, a Newsfeed redizajnujú sakum praskum kompletne. Na prvé pozretie som sa trochu zľakol, a povedal si nahlas WTF Facebook čo to stváraš. Ale na druhé pozretie som si povedal, ejha nie je to až tak mimo mísu. Ak postnete napríklad foto alebo video, tak fotografia alebo aj video dostanú väčší priestor ako doteraz.

Vedľa vášho postu uvidíte hneď profilovky priateľov, ktorý si váš post pozreli. Pdľa mňa veľmi prehľadne vymyslené. Položky menu a aj priatelia sa po novom premiestnili vľavo. Vpravo sa nachádza potom zoznam ďaľších feedov. Či už skupiny, hudba a iné. Vo Facebooku si zrejme uvedomili, že veľmi veľa užívateľov pristupuje na Facebook z mobilu. Nuž a s tohto pohľadu asi nie je odveci mať ovládanie pekne zjednotené.

Užívateľ tak bude mať temer jednotné ovládanie ako na mobile tak aj na desktope. Myslím, že toto je od Facebooku celkom zmena k lepšiemu. Samozrejme očakávam, že sa zas objaví kvantum skupín v zmysle vráťte nám starý Facebook, petícia za starý Facebook a podobne. Lenže ľudia uvedomte si, že takéto skupiny vám vôbec nepomôžu. Osobne si myslím, že týmto redizajnom ide Facebook správnym smerom. A sám sa na nový Newsfeed už veľmi teším. A čo vy ? Tešíte sa na nový Newsfeed, alebo sa ho bojíte ? Ak sa chcete prihlásiť do waiting listu pre aktiváciu Newsfeedu, môžete tak urobiť na tejto stránke

screen a video v pokračovaní článku

newsfeed

3 názory na “Facebook predstavil redizajnovaný Newsfeed a podľa mňa vykročil správnym smerom

Nie je možné pridávať komentáre.