Facebook Messenger pre Android dostal funkciu Chat heads

Tak a je to tu priatelia dnes má Facebook vypustiť do sveta svoj  Launcher pre Android nazvaný Facebook Home. Avšak, ešte predtým vypustil do sveta celkom zásadný update svojej aplikácie Messenger. Messenger totiž po novom dostal funkciu Chat Heads. Áno je to presne tá funkcia, ktorú bolo vidno pri predstavovaní Facebook Home.

Ak chatujete s niekým na Facebooku, a prepnete sa do inej aplikácie, použitie Messengera tu zrazu dostáva hlbší zmysel, keďže sa vaše konverzácie nezavrú, ale ukážu sa v rámci aplikácie ktorú práve používate, formou profilovky toho s kým chatujete. Celkom praktické. uveďme si príklad.

Dohadujete sa s kamošmi niekde v meste kde sa extra nevyznáte, kde že sa vlastne máte  stretnúť. Otvoríte si Google mapy a radíte si navzájom kde to vlastne máte ísť. Ok možno nie top príklad, ale  najlepší aký ma momentálne napadol.

Určite vás napadnú mnohé iné príklady. Teraz možno budem rutálne anti Apple, ale pri Facebook Home Facebook jasne ukázal, akým ohybným systémom je Android, keď sa tam dajú stvárať také parádičky ako Chatheads. Kiež by sa toto dalo urobiť aj na iOS.

Zdroj: Engadget

3 názory na “Facebook Messenger pre Android dostal funkciu Chat heads

  1. Mě se již ukázala i aktualizace klasické Facebook appky a v popisu změn je napsáno „Nová oprávnění pro Facebook Home“…

    • Ano treba aktualizovat a v settings pripadne dat Enable Facebook home pokial to tam máš je zariadenie podporované. Potom ťa to odnaviguje k stiahnutiu Launchera

Nie je možné pridávať komentáre.