Facebook Home keď po nadšení príde drsné vytriezvenie

Facebook home , Faceook home, čo s tebou kamarát. Hovoril som si dnes po celom víkende testovania tejto horúcej novinky od spoločnosti Facebook. Ak sa vám zdá, že po prvotnom wow efekte akosi nesrším extra nadšením s toht launchera, tak tušíte správne. Z Facebook home mám totiž zatiaľ veľmi rozpačité pocity, ktoré skôr hraničia s negatívnymi, než tými pozitívnymi.

Áno viem a aj sám som to zdôrazňoval, že Facebook Home bude skôr o ľuďoch ako o aplikáciách. Avšak mám taký neblahý pocit, že sa to Facebooku extra nepodarilo. Tak napríklad tu chýbajú pre mňa  dosť zásadné veci. Ak už chcel byť Facebook pri Facebook Home tak strašne sociálny, kde sa podela funkcia najsociálnejšia teda zdieľaj ? Tu sa Facebook zatiaľ zmohol len na Lajk a Comment ?  Troška málo nie ?

Za druhé som akosi neprišiel na to v akom poradí mi to vlastne zobrazuje status priateľov, pretože sa mi zdá, že je to občas riadne o náhode, a chýba tu možnosť refresh, aby som videl aktuálne príspevky.

To že launcher je rozdelený len na akési plochy, a nepodporuje adresáre by som ešte prežil. Niektorý nadávajú, že prišli o widgety, ale aj Facebook ako som už písal tvrdil, že Home nie je o aplikáciách.

Tak či onak ale Facebook Home nie je žiadna sláva, a asi si počkám na nejaký update a dám mu šancu ešte trocha neskôr. Zatiaľ som z Facebook Home bohužiaľ viac sklamaný ako nadšený. Facebook ako keby nezvládal vývoj mobilných záležitostí A ako ste na tom vy ?

1 názor na “Facebook Home keď po nadšení príde drsné vytriezvenie

Nie je možné pridávať komentáre.