Externý 320GB disk APACER AC601

Spoločnosť Apacer v tomto období vydala novú radu svojich externých diskov. Táto rada nesie označenie Apacer AC601. Nuž a mi sa teraz spoločne pozrieme na to čo  je pri externých diskoch spoločnosti Apacer nového.

Dizajn

Nebudem v tomto prípade veľmi obšírne spomínať balenie, pretože jeho obsah sa veľmi nelíšil od obsahu balenia v minulosti recenzovaného disku. Malý rozdiel tu však bol. Spoločnosť Apacer, sa rozhodla pridať ako príjemný bonus praktické koženkové puzdro, čo naozaj veľmi poteší. No a keďže disk disponuje aj eSATA portom, nemohol chýbať ani patričný eSATA káblik. Dizajnovo ma však prekvapil samotný disk. Svojim prevedením totiž pripomína veľmi elegantný prerastený vizitkár, či takú riadne zväčšenú tabatierku. Vrchná strana je vyvedená v elegantnej striebornej farbe, a naozaj tento dizajn disku pristane. Na prednej strane disku sa potom nachádza jednak USB port, a už spomínaná novinka eSATA port, ktorý som však bohužiaľ nemal možnosť premerať, keďže ani jeden z mnou vlastnených PC nevlastní spomínaný port.

DSC_0017

DSC_0019

DSC_0020

 

Merania a testy

Keďže som nemohol zmerať rýchlosť eSATA portu, podujal som sa aspoň na dôkladnejší benchmark USB pripojenia. Ako testovací software som tentoraz použil program HDtune, a výsledky boli naozaj celkom zaujímavé, a myslím že oproti predchádzajúcemu disku je AC601 o voľačo rýchlejší aj cez klasické USB pripojenie. Takže aké sú namerané hodnoty ?

Transfer Rate :

Minimum 27,6 MB/s

Maximum 30,5 MB/s

Priemer 29,6 MB/s

Acces Time: 19.1 ms

Burst Rate: 30,5 MB/s

Vyťaženie CPU 12,9 percenta

HDTune_Benchmark_ApacerAC601

HDTune_File_Benchmark_ApacerAC601

Keďže som predpokladal, že externý disk bude dosť z nás využívať práve pri cestovaní z notebookom, tak som ako testovaciu mašinku použil notebook Lenovo U350 od Guroo.sk s nainštalovaným Windows 7 Home Premium. Treba povedať, že disk sa počas testov choval korektne. Nebolo ani potrebné zapájať druhý z dvojice USB konektorov, ktorým disponuje priložený kábel. Takže …..

Záver

Určite neurobíte chybu, ak sa pri hľadaní externého disku pre váš notebook, či PC poobzeráte aj po Apacer AC601. Jedná sa totiž o veľmi elegantný disk s príjemným dizajnom a aj solídnym výkonom.

Hodnotenie 8/10

2 názory na “Externý 320GB disk APACER AC601

Nie je možné pridávať komentáre.