Eurotruck Simulátor 2: Hra ktorá ma baví už niekoľko rokov

Priatelia, pred časom som sa zamýšľal nad tým,  čo dokázali autori Eurotruck Simulátor2, a že vlastne zrejme dokázali taký malý  zázrak. A v čom vlastne ten zázrak podľa mňa tkvie ?

Nuž z hrami sa to má všelijako. Niektoré sa hrajú stále, niektoré dohráte, a po čase už na ne ani nesiahnete, a nepomôže im ani sto DLC. Eurotruck Simulátor však dokázal zaujímavú vec.

Hra vyšla už v máji roku 2013, čo je pekne dlhá doba, a čuduj sa svete, ešte stále neomrzela množstvo ľud, vrátane mňa, a to máme rok 2017. Ako je niečo také vôbec možné?

Podľa mňa za to môže parádne namiešaný mix simulácie, s prvkami rpg hry, kde sa postupom času vyvíjate, a môžete si tak vylepšovať svoj ťahač. Či zamestnávať šoférov ,a rozširovať svoje dopravné impérium.

10649762_1496892253930754_3046929717490291470_n

Ďalším faktorom, je neskutočná mod komunita, ktorá je priam obrovská. Či už ľudia tvoria mody áut, ťahačov, prípadne úplne nové mapy do hry, každý si v komunitnom obsahu nájde to svoje.

Tvorcovia však nespia na vavrínoch, a aj keďže stále pracujú na novom obsahu. Len nedávno oznámili príchod veľkého updatu, ktorý umožní jazdu s dvoma návesmi, teda takzvané double trailers, na čo sa už teraz nesmierne teším, lebo mám tušenie, že s tým bude srandy kopec.

Tak isto nedávno vyšlo nové DLC nazvané ťažké náklady, kde pribudli nové tipy nákladov, a tým pádom aj nové tipy  návesov. A to nerátam množstvo malých DLC s paintjobmi, ktoré sú tvorené buď príležitostne, alebo podľa krajín z ktorých hráči pochádzajú.

Eurotruck Simulátor 2 je pre mňa osobne veľmi  kvalitná zábava, a dokonalý relax. Áno nebeží na najnovších DirectX . No a ? Hra by nemala byť o hyper realistickej grafike, uber cool efektíkoch, ale práve o tom, ako dlho Vás dokáže baviť. No a Eurotruck Simulátor 2 to u mňa dokázal a baví ma už dlhé 4 roky, a stále neprestal,, čo nemôžem povedať o každej hre.

 Stránka na Wikipedii

Blog autorov hry

Stránka na Steame