EEE PC 1000H bližší pohľad

Takže ako som Vám sľúbil na Twitteri a aj na Facebooku, tak dnes Vám prinášam po celodennom používaní bližší pohľad na ASUS EEE PC 1000H. Ako sa s ním celý deň pracovalo a aké je sa dozviete práve teraz.

Komfort ovládanie

Nuž pri tomto malom notebooku som ostal celkom milo prekvapený. A to hlavne relatívne pohodlnou klávesnicou, čo je vzhľadom na jej veľkosť celkom pozitívne zistenie. Písalo sa mi na nej celkom fajn. Čo sa týka displeja, tak oceňujem hlavne to, že je matný, a teda aj na slnku v teréne uvidíte to čo potrebujete. Na starom notebooku s lesklým displejom, som mal na slnku problém nájsť aj kurzor. Tu našťastie tento problém odpadá. Ďalej tu máme dôležitý prvok, a to je touchpad. Áno, možno si treba naň trocha dlhšie zvykať, pretože je relatívne malý. Avšak ja som si tak po hodinke zvykol, a teraz je už všetko v pohode. Zaujímavosťou touchpadu je funkcia multitouch, skoro v takej podobe ako ju poznáme s produktov Applu. Všetky potrebné gestá sa dajú nastaviť v priloženom ovládači. Ja však multitouch nevyužívam, a tak som si väčšinu gest vypol, pretože ma iba zbytočne miatli. Ale neviem niekto ich možno využije. Ďalej tu máme 1,3 megapixelovú webkamerku, ktorá je tak isto na celkom slušnej úrovni. Ak si pozriete posledný záznam videa na mojom YouTube kanáli, tak ten bol robený práve webkamerou, ktorá je obsiahnutá v tomto notebooku. Myslím, že kvalita videa je viac ako dobrá. A to to bolo ešte hnané cez server Ustream.tv, keďže som skúšal live stream. Vstavaný 160 GB pevný disk je tak isto príjemná záležitosť.

DSC_0047

Batéria

Batéria je kapitola sama o sebe a vôbec napájanie tejto mašinky. Pozitívne ma totiž šokovala „veľkosť“ adaptéra dodávaného s týmto netbookom. Pri pohľade naň som si len povzdycho. Prečo takéto adaptéry nevedia robiť aj ostatný výrobcovia napríklad aj klasických notebookov. A čo výdrž ? Výdrž batérie bola celkom slušná. Notebook som zapol nejako o pol siedmej o siedmej ráno. A na nabíjačku som ho dal tuším až nejako okolo jedenástej, temer pol dvanástej. Čo je naozaj dobrý výkon. Samozrejme som mal zapnutý Power Saving mode. Ale sranda je, že ani ten režim nejako nebadať. Takže všetko šlo v pohode na ňom. Samozrejme spotreba batérie sa líši v závislosti od vykonávanej činnosti, a zvoleného režimu batérie.

Záver

ASUS EEE PC 1000H je veľmi solídny netbook vo svojej triede. V konfigurácii 1GB RAM, 160GB HDD 1,60 GHz Intelom N270, sa jedná o solídny stroj. Na blogovanie, cestovanie a surfovanie úplne postačujúci. Musím povedať, že som napokon s jeho výberom spokojný, aj keď som sa rozhodoval aj medzi inými značkami. Takže ASUS môžem len a len odporučiť.