Dovolenka online či offline ?

Na Zive.cz sa dnes rozpútala celkom zaujímavá diskusia o tom, či byť na dovolenke online alebo offline. Väčšina názorov sa prikláňala k offline. Ja by som to však asi nedokázal. Rád sa podelím s ľuďmi na blogu, či na Facebooku alebo Twitteri. A notebooky už dnes nie sú také ťažké, aby ste si nemohli vziať jeden na dovolenku, a večer povybavovať svoje záležitosti. Viem som možno maximálny geek, ktorý je vždy rád  informovaný o všetkom čo sa kde šustne. Ale veru nevedel by som si predstaviť byť offlline. Takže aj počas nadchádzajúcej dovolenky o nič neprídete. Určite sa chystám pozrieť napríklad majstrovstvá v bezmotorovom lietaní, ktoré sa konajú v Prievidzi presne v čase mojej dovolenky. No a to by bola predsa škoda nepodeliť sa s Vami o zážitky no nie ? A ako ste na tom vy ? Preferujete online alebo offline dovolenku ?

10 názorov na “Dovolenka online či offline ?

  1. Nemám dovolenou, ale prázdniny, které trávím většinou doma, takže mám všechna lákadla online světa všude kolem mě. A ani mi to nevadí. Mám stejné pocity – ráda se svěřuji s mými poznatky na internetu, mám ráda diskuze a samozřejmě si nedokážu představit, že bych na týden nepřijala žádnou informaci z internetu (zde komunikuji s přáteli a domlouváme zde společné akce, čtu zde zprávy, mé oblíbené blogy atp.). Já si spíš dám ráda pauzu od vydávání informací, ale jejich přijímání z internetu miluji a zatím ještě necítím, že bych potřebovala období offline. Ale to možná přijde časem, třeba za pár let, kdo ví… 🙂

  2. Nemám dovolenou, ale prázdniny, které trávím většinou doma, takže mám všechna lákadla online světa všude kolem mě. A ani mi to nevadí. Mám stejné pocity – ráda se svěřuji s mými poznatky na internetu, mám ráda diskuze a samozřejmě si nedokážu představit, že bych na týden nepřijala žádnou informaci z internetu (zde komunikuji s přáteli a domlouváme zde společné akce, čtu zde zprávy, mé oblíbené blogy atp.). Já si spíš dám ráda pauzu od vydávání informací, ale jejich přijímání z internetu miluji a zatím ještě necítím, že bych potřebovala období offline. Ale to možná přijde časem, třeba za pár let, kdo ví… 🙂

  3. offline, ako len je to mozne, uz net/wifi v mobile je „lakadlo“, ktoremu sa snazim na dovolenkach vyhybat, hlavne v zahranici. smska alebo telefon domov raz za cas, ze „zijem“ je akurat dost, najlepsi mobil je ten vypnuty. je mi skor luto ludi, ktori si nevedia na dovolenke (obzvlast, ked uz sa trepu na nejake nove a nezname miesto) vymysliet lepsi program ako cumiet do notebooku… no ale proti gustu… 😉 a o zazitky, ak su zaujimave, sa mozes podelit kludne aj o tyzden neskor, ved sa ti nikam nestratia, su navzdy tvoje…nie si predsa CNN aby sme cely tvoj zivot museli mat v priamom prenose. uzi si dovolenku (:

  4. offline, ako len je to mozne, uz net/wifi v mobile je „lakadlo“, ktoremu sa snazim na dovolenkach vyhybat, hlavne v zahranici. smska alebo telefon domov raz za cas, ze „zijem“ je akurat dost, najlepsi mobil je ten vypnuty. je mi skor luto ludi, ktori si nevedia na dovolenke (obzvlast, ked uz sa trepu na nejake nove a nezname miesto) vymysliet lepsi program ako cumiet do notebooku… no ale proti gustu… 😉 a o zazitky, ak su zaujimave, sa mozes podelit kludne aj o tyzden neskor, ved sa ti nikam nestratia, su navzdy tvoje…nie si predsa CNN aby sme cely tvoj zivot museli mat v priamom prenose. uzi si dovolenku (:

Nie je možné pridávať komentáre.