Dotcom pripravuje službu na šifrovanie mailovej komunikácie

dotcom-mega-logoKim Dotcom znova múti vody internetu. Po tom čo ukončili svoju činnosť spoločnosí Lavabit a Silentcircle, prevádzkujúce rovnomenné služby na šifrovanie mailovej komunikácie, nechal sa Dotcom počuť, že vraj pripravuje vlastnú službu na šifrovanie mailov.

Dokonca to potvrdil aj CEO spoločnosti MEGA Vikram Kumar. Nuž som zvedavý čo s toho napokon bude, a či aj Dotcomov šifrovaný mail prežije. Ale držím celkom Dotcomovi a MEGA palce. Inak medzi nami. Dotcom sľuboval aj spustenie hudobnej služby, avšak o nej je zatiaľ akosi ticho. Uvidíme či sa jej niekedy dočkáme.

Tu je Kumarovo vijadrenie pre ZDNet:

„The biggest tech hurdle is providing email functionality that people expect, such as searching emails, that are trivial to provide if emails are stored in plain text (or available in plain text) on the server side,“ Kumar said. „If all the server can see is encrypted text, as is the case with true end-to-end encryption, then all the functionality has to be built client side. [That’s] not quite impossible, but very, very hard. That’s why even Silent Circle didn’t go there.“

 

 

Zdroj: Mashable