Dokáže tablet nahradiť notebook ? Podľa mňa nie Vyhrajú to napokon hybridy ?

V poslednom čase môžeme sledovať celkom zaujímavý trend hybridných notebookv. Teda notebookov, ktoré sa jedným ťahom zmenia na tablet. Takýto notebook má Dell, Lenovo, či ponajnovšie už aj LG. Zdá sa teda, že pôvodný predpoklad, keď som si ešte pred časom myslel, že tablet totálne nahradí notebook, tak celkom nevyšiel. A je to skutočne tak, pozorujem to aj sám na sebe.

Osobne ako tablet používam iPad 2 alebo iPad mini podľa aktuálnej potreby, avšak ani so sebelepším príslušenstvom, ako sú rôzne púzdra s klávesnicami mi zatiaľ nenahradil notebook. Ano na natočenie Nedeľníkov by som mohol používať iMovie pre iPad, ale tu bohužiaľ trocha trpí na nedostatok funkcií, ktoré mi práve poskytuje plnohodnotná desktopová verza. A áno mohol by som na písanie postov používať aplikáciu WordPress pre iPad, ale radšej si post naťukám na pohodlnej klávesnici notebooku, aj keď niektoré púzdra s klávesnicami, sa kvalitou k tým notebookovým klávesniciam veľmi blížia. A takto by som mohol pokračovať.

 

Niekto môže namietať, ale veď mne stačí tablet a nepotrebujem žiaden notebook. Ale ako napríklad na iPade potažmo akomkoľvek tablete zabezpečíte kontrolu slovenského pravopisu  ? Dá sa to vlastne ? Prípadne ako na tablete zabezpečím kompatibilitu  rôznych dokumentov ? A čo som týmto chcel vlastne povedať priatelia ?

Chcel som povedať to, že tablety sú super vec, avšak nech si hovorí kto chce čo chce, zatiaľ ešte nedokážu plnohodnotne nahradiť notebooky, či desktopy, Preto aj vznikol segment týchto hybridov, ktoré sa pokúšajú kombinovať tie najlepšie vlastnosti s oboch segmentov.

Hybrid je teda celkom zaujímavou voľbou pre tých, ktorý nechcú mať aj tablet, a popritom notebook. Len tak pre zaujímavosť, koľký z vás priatelia využívajú tablet ako svoj primárny prípadne jediný pracovný nástroj ? A teraz prosím je jedno či ten od Apple alebo nejaký Android. Prosím váš názor na túto tému tablet verzus notebook či hybrid zanechajte v komentároch.