Divné upozornenie na product placement v Česku

V Českej republike sa prejednáva norma, podľa ktorej by TV spoločnosti, mali pred každým programom upozorňovať, že je v programe použitý product placement. Avšak forma je podľa môjho názoru volená dosť nešťastne. A ak prejde tento návrh bude to riadna divočina. Prečo ? Tak za prvé sa má pri každom programe zobraziť upozornenie, že program obsahuje produkt placement. Teda komerčný odkaz na nejaký výrobok či službu, alebo  inzerovaný produkt samotný. Ok ikonku ktorá sa zjaví na pár sekúnd ešte beriem. Ale v návrhu je aj uvedené, že v programe by malo byť textové upozornenie, ktoré má zaberať až 15 percent obrazovky. Čo je podľa mňa trochu prehnané. Je jasné že tam nebude po celý čas, ale preboha prečo taká veľká plocha na upozornenie. Myslím si totiž, že dnešný divák nie je blbý. A ak vidí vo filme, či seriáli nápdne nasnímané trebárs logo Pepsi, či Mercedesu, tak mu asi dôjde, že to nie je len tak pre srandu králikovie. Videl som už film, kde som napočítal pekných pár product placementov hneď v prvých minútach. A občas sa mi ako inzercia javil aj seriál Panelák. Inak ako sa vy pozeráte na product placement ? Podľa mňa  je to úplne normálna a regulérna forma reklamy, ako každá iná.

4 názory na “Divné upozornenie na product placement v Česku

  1. Veď ani mne product placement neprekáža skôr mi vadí to že naň chcú v ČR upozorňovať takým prehnane okatým štýlom, že aha PP tusom

  2. Myslím, že v pohode. Veď väčšina sledujúcich si už na to zvykla, veď keď si človek porovná slovenské seriál a americkí filmy, tak sme na tom ešte dobre. Pri STV by mi to trošku vadilo, ale pri súkromných televíziach, ktoré produkujú svoje seriály to beriem. Z čoho iného ako z reklamy majú financovať natáčanie a všetko okolo toho?

  3. Myslím, že v pohode. Veď väčšina sledujúcich si už na to zvykla, veď keď si človek porovná slovenské seriál a americkí filmy, tak sme na tom ešte dobre. Pri STV by mi to trošku vadilo, ale pri súkromných televíziach, ktoré produkujú svoje seriály to beriem. Z čoho iného ako z reklamy majú financovať natáčanie a všetko okolo toho?

    • Veď ani mne product placement neprekáža skôr mi vadí to že naň chcú v ČR upozorňovať takým prehnane okatým štýlom, že aha PP tusom

Nie je možné pridávať komentáre.