Deň prežitý v ZOO Zlín

Včerajší deň sa v Bojnickom kempingu začal veľmi zaujímavo. A vlastne bol celý zaujímavý. A čo také sa vlastne dialo ? Nuž hneď po tom ako som vstal, čo bolo okolo nejakej desiatej, mi volal náš kamarát Braňo reku či nejdeme na menší výlet. Po otázke kam, znela mierne prekvapivá odpoveď. Smer Česká republika ZOO Zlín.

Nezaváhal som ani na sekundu, pretože toto je ponuka, ktorá sa proste neodmieta. A tak sme asi tak o pol hodinu po telefonáte vyrazili. Do Zlína sme dorazili dačo okolo jednej po poludní. A musím povedať, že Zlínská ZOO, je momentálne najkrajšia ZOO akú som navštívil. Kamže  sa hrabú slovenské ZOO.

A začali sme pekne z ostra, prehliadkou tropického pavilónu. V tomto akomsi mega skleníku sa ZOO podarilo vytvoriť presne takú istú atmosféru, akú majú zvieratá  a rastliny v trópoch. Odhliadnuc od toho, že v pavilóne vládla neskutočná vlhkosť, to bola dokonale prepracovaná mikroklíma.

Našli ste tu banánovník aj zo zrejúcimi banánmi.  Našiel sa tu aj vodopád. Neďaleko oddychovali opcie, či tropické vtáky. Proste taký malý tropický prales v ZOO. Paráda. Avšak ďalšie prekvapenia na nás ešte len čakali.

Okrem klasických zvierat ako sú levy, či slony, tu nájdete aj austrálsky výbeh s klokanmi, ktoré len tak pobehujú, prípadne polihujú podľa momentálnej nálady. Najzábavnejšia časť pre deti, ale ako som zistil aj pre nás dospelákov bol výbeh z Lemurmi. Tiet malé opice sa totiž nechali v pohode za menší úplatok v podobe jabĺčka fotografovať, a neustále sa snažili vyžobrať od vás nejakú dobrotu. Jedna z nich sa dokonca pustila do prieskumu detského kočíka istého manželského páru, na čom sme sa všetci veľmi dobre zabávali. Toto sa v slovenských ZOO veru len tak nevidí.

Samozrejme bolo tam toho oveľa viac. Veľké množstvo  priechodzích voliér, kde ste sa prešli priamo  pomedzi zvieratá. Zvieratá mali neskutočne veľké výbehy a veľa priestoru na pohodlný život. Neboli vôbec natlačené na sebe, tak ako je to v iných ZOO. V Zlínskej ZOO je vidno, že sa o celí obrovský areál starajú naozaj z láskou a dokonale ho upravujú, a udržiavajú.

Zlínska ZOO bola pre mňa dôkazom, že ZOO sa dá spraviť veľmi zaujímavo a zároveň tak aby bola príjemná nie len pre návštevníkov, ale aj pre zvieratá v nej žijúce. Takže ak budete mať dakedy cestu okolo, neváhajte sa v tejto nádhernej ale obrovskej ZOO zastaviť. Dopredu však upozorňujem poslabších turistov, že za deň ju len tak nedajú.