Dell Inspiron Gaming: 15 palcový herný krásavec

Pred nejakým časom sme spoločne s kolegyňou mali možnosť otestovať celkom zaujímavý herný notebook od spoločnosti Dell.  Ak by ste hádali Alienware, tak vedzte, že nie.

Dell má totiž na sklade aj celkom zaujímavé kúsky v Inspiron sérii, a my sme sa pozreli na zúbok notebooku Dell Inspiron Gaming. Tento notebook, nie je herné delo ala Alienwware, ale ani úplný prepadák ala kancelársky stroj. Poďme však pekne po poriadku.

Dizajn

V dizajne sú jasne viditeľné ostré hrany, elegantný čierny plast, a agresívna červená farba  na prednej strane, ktorá ako keby chcela podtrhnú ten fakt, že sa jedná o herné zariadenie. Keďže ani neviem prečo, ale červená je ako keby symbolom akýchkoľvek herných zariadení.

Po odklopení veka notebooku tu nájdeme plnohodnotnú klávesnicu s kompletným numerickým blokom, pod ktorou sa nachádza veľmi kvalitný touchpad, ktorý však využijete skôr pri práci, ako pri hraní hier. Plnohodnotný numerický blok príjemne prekvapil, keďže sa jedná o 15 palcové zariadenie.

Autor fotografií: Dušan Šuchter

Na jednej strane zariadenia sa nachádza vstup pre mikrofón a slúchadlá, dvojica USB 3.0 portov, HDMI port a LAN port.

Na druhej strane nájdete už len konektor pre napájací adaptér, USB port, a čítačku SD kariet. DVD mechaniku by ste v tomto zariadení hľadali márne, a v dnešnej dobe ju zrejme uvidíme čoraz menej.

Vo veku  notebooku je potoom osadený kvalitný 15 palcový displej  s rozlíšením 3840x 2160, čo je prosím pekne plné UHD rozlíšenie.

A na čom to celé šlape? 

Procesor je tu ako inak od Intelu, konkrétne Intel Core i7 štvor jadro s taktom 3,8 GhHz a 6 MB mega cache. Čo sa týka RAM, tak v našej zostave sa nachádzalo  16GB RAM DDR4 s frekvenciou  na 2400 Mhz

Ok a čo disk? Nuž tu sa Dell rozhodlol pre riešenie SSD disku, a v našej verzii notebooku sme mali našťastie 512GB SSD disk, keďže dnešné hry sú celkom náročné na dáta.

O grafický výkon sa potom starala NVIDIA GTX 1050TI s 4GB DDR5 pamäťami. No a treba povedať, že táto kombinácia spolu s RAM, SSD a CPU bola naozaj v hrách poznať, a väčšina dobre optimalizovaných titulov sa dala hrať v pohode na High, či Ultra nastavenia.

Notebook sme samozrejme prehnali aj cez software 3D Makr, kde získal celkom pekných 2446 bodov, čo si myslím, že nie je úplne od veci no nie ?

K notebooku je dodávaná štandardná 6článková batéria s výkonom 76 watt hodín, avšak ruku na srdce hráči Dovolí si niekto z vás hrať hru na batérii ? Stavil by som sa že vás bude minimum.

Čo sa týka konektivity nájdete tu všetko potrebné od LAN, cez WiFi v štandarde ac, až po Bluetooth v poslednej verzii.

 

Aký je teda náš pohľad? 

S kolegyňou sme obaja dosť vášnivý hráči. A naše session netrvajú hodinku, prípadne dve, ale v pohode aj niekoľko hodín za sebou. A tak sme boli zvedavý, ako notebook obstojí pri tituloch ako Overwatch, Rust, či dokonca Battlefield 4 v najvyšších nastaveniach.

Treba uznať, že Dell Inspiron Gaming si viedol nad očakávanie dobre, a boli sme s jeho výkonom veľmi spokojný.

Ak teda nehľqdáte zrovna delo v štýle Alienware, tak  by vás Delll inspiron Gaming mohol celkom zaujímať.