Cyberphone W elegantný stolný Skype telefón od VoipVoice

Dnes mi bol spoločnosťou UPS doručený Skype telefón Cyberphone w od firmy VoipVoice. Tu musí pochváliť rýchlosť doručenia zásielky. Nebyť toho, že do dodávania vbehol víkend, tak sa jedná o dva dni čistého času, a to je veru super rýchlosť. Bolo to síce len z Anglicka, ale aj tak, klobúk dole. Nuž a takto nejako vyzeral balík pred rozbalením.

DVC00631 DVC00632

Pred vybalením                                     Po vybalení

Dizajn a funkcie a kvalita zvuku

Telefón sa skladá z dvoch častí navzájom spojených káblom. Na spodnej časti sa nachádza klasický keypad a pod ním sa nachádza 5 funkčných tlačidiel telefónu. Sú to tlačidlá na dvihnutie a položenie hovoru, tlačidlo mute s tlačidlo Skype, ktorým prechádzate tabmi programu Skype, no a samozrejme nechýbajú šípky, ktoré majú v podstate zdvojenú funkciu. Pokiaľ sa len chystáte telefonovať , tak slúžia na výber kontaktov, no a počas hovoru, slúžia na uberanie alebo pridávanie hlasitosti. Na slúchadle samotnom sa potom z vnútornej strany nachádza tlačitko hold, slúžiace na pridržanie hovoru a na hornej strane sa nachádza LED dióda indikujúca jednak prichádzajúci hovor , ale aj napríklad to či máte poštu vo vašom Voicemail odkazovači, ak máte túto funkciu aktivovanú.

DVC00633 DVC00634

Obsah balenia

Telefón taktiež disponuje funkciou rozpoznávania reči a rečou vás po zdvihnutí upovedomí aby ste akceptovali hovor, čo sa mi zdá trocha zbytočné, pretože je hádam jasné, že hovor akceptovať chcete, keď ste to slúchadlo po zvonení zdvihli. Táto prebytočná parádička sa však našťastie dá ces ovládací program bez problémov vypnúť.

DVC00639 DVC00640

Veľmi príjemne ma však prekvapila kvalita zvuku. Keď som robil s kamošom testovací hovor, tak ma vraj bolo rozumieť lepšie ako cez slúchadlá, a aj ja som ho počul veľmi kvalitne. Nebol to taký ten typický telefónny zvuk s kadejakým šumom. Nebojím sa povedať, že kvalita zvuku sa tak trocha blížila MP3 v nižšom kódovaní, čo je na Skype telefón veľmi seriózny výkon.

DVC00635 DVC00638

Záver

Cyberphone W od spoločnosti VoipVoice, je veľmi elegantný a kvalitne spracovaný prístroj. Ak nepožadujete náročný prístroj tak Cyberphone W je do kancelárie ale aj na pracovný stôl veľmi elegantná voľba.

5z5 musthave