Coffeefest bol akcia na výbornú

Dnes sa v Bratislavskom hoteli Sheraton uskutočnila celkom výnimočná akcia. Nadšenci okolo Petra Handzuša si povedali, že zorganizujú prvý slovenský festival kávy. Nuž a ako povedali tak aj urobili. Ale poďme pekne po poriadku. Na Coffefest som sa vybral už skoro ráno, a tak som mal možnosť zažiť vysoké organizačné tempo celého teamu, ktoré vrcholilo  blížiacou sa jedenástou hodinou, kedy sa akcia Cofféfest otvorila laickej verejnosti.Tempo však neutíchalo ani počas samotnej akcie.  A čo ste mali možnosť na Coffeefeste vidieť ?

Jednak to boli najrôznejšie spôsoby prípravy kávy. Pri baroch sa striedali rôzny baristi, a vy ste si mohli kávu dosýta vychutnať. Tak isto prebiehali zaujímavé prednášky o káve, pri ktorých prednášková sála doslova praskala vo švíkoch. Ale nebolo plno len pri prednáškach.

Veľký záujem budili aj spomínané bary, a ten kto prišiel neskôr si veru musel hodnú chvíľu počkať než sa dostali k svojej vytúženej šálke kávy. Tak isto si bolo možné niektoré odrody kávy zakúpiť priamo na mieste. Nechýbalo an výborné občerstvenie priamo od hotela Sheraton.

Inak keď sme pri Sheratone. V tomto hoteli sa ukazuje ako sa to robí. Tak napríklad nastal menší problém, že si ľudia nemali kam odkladať šaty. Manažéri Sheratonu zareagovali veľmi promptne a   do pár minút bola vytvorená šatňa a bolo po probléme.

 

Ako inak, akcia mala aj vlastnú Wifi sieť, ktorá šlapala ako hodinky. Možno to bolo aj tým, že tam určite nebolo 400 geekov ako na iných konferenciách a akciách ktoré navštevujem. 🙂

K Sheratonu sa z dneška viaže ešte jedna milá príhoda. Bol som si sadnúť v miestnej reštaurácii na obed reku dám si klasické menu za pár eúr. Ako si tak vychutnávam svoj obed, zrazu ku mne prišiel z vlastnej iniciatívy pravdepodobne šéfkuchár, podali sme si ruky, ja samozrejme v miernom úžase, a spýtal sa ako mi chutí.

Keďže šéfkuchára majú zahraničného pokúsil som sa v tom momente milého prekvapenia o nejakú tú angličtinu. Po tomto mini rozhovore som asi tak minútu ešte rozmýšľal či sa mi to náhodou len nesnívalo a hovoril som si nech ma radšej dakto uštipne.Veru naše reštaurácie sa majú vo vzťahu k zákazníkom ešte čo učiť.

Takže ako hodnotím Coffeefest ? Nuž presne tak ako vraví nadpis, na výbornú. Organizátori svoju úlohu zvládli n ajednotku, a určite boli spokojný aj všetci návštevníci tejto jedinečnej akcie. Ja dúfam, že o rok sa na Coffeefeste vidíme znova. Alebo žeby sme dali dáky skôr ?

 

 

 

2 názory na “Coffeefest bol akcia na výbornú

Nie je možné pridávať komentáre.