Čo sa stane keď sa nepodarí autoupdate

Blog Royal Pingdom dnes priniesol celkom zaujímavý prehľad toho, čo dokáže nepodarený automatický update. Pri niektorých záležitostiach boli dôsledky naozaj dosť fatálne. Takže čo dokáže nepodarený  autoupdate napáchať ?

 

MacAfee – Prvý na rade je antivírus od spoločnosti MacAfee. V Marci roku pána 2006 sa autoupdatu  podaril nádherný kúsok. Vďaka chybe v definíciách bolo omylom za vírus označených 333 súborov, ktorým sa to sať vôbec nemalo.

Symantec– Avšak ani Symantec nie je bez viny. Tomu sa zas v Máji 2007 podarilo narobiť poriadne problémy užívateľom WIndows XP. Jeho autoupdate totiž označil  dva podstátné systémové súbory ako vírus a zmazal ich. Dôsledok bol jasný. Po reštarte PC sa systém nenaštartoval správne, ak vôbec.

Skype – Skypeu sa však tiež podaril parádny fail. Po jednom s automatických updateov v Auguste 2007 došlo k masívnemu reštartovaniu WIndows XP a Skype bol ako taký nedostupný celé dva dni.

Windows– Avšak ani Windows ako taký nie je bez viny. Hromadný prienik malware v Februárii 2010 spôsobil poškodenie kernelu Windows, čo malo za následky nemalé problémy pre užívateľov. Toto opravil až update vydaný ešte v tom istom mesiaci.

Ako vidno nik nie je neomylný, a aj vo veľkých firmách pracujú len ľudia, ktorým sa s času na čas podarí nádherná chyba, s občasnými fatálnymi dôsledkami pre naše PC

4 názory na “Čo sa stane keď sa nepodarí autoupdate

  1. ešte mi vysvetli ako si z Februára 2010 v pôvodnom článku dostal Marec 2010 v Tvojom preklade? :-{))

  2. ešte mi vysvetli ako si z Februára 2010 v pôvodnom článku dostal Marec 2010 v Tvojom preklade? :-{))

Nie je možné pridávať komentáre.