Čo sa nesmie na tohtoročnej olympiáde v Londýne

Tieto olympíjske hry sú celkom zaujímavé aj čo sa týka najrôznejších príkazov, predpisov a zákazov. Niektoré sú však celkom zaujímavé, ba priam až absurdné. Poďme sa pozrieť na to čo teda na tejto olympiáde nesmiete podľa servera Forbes.

Prvá vec sa týka mobilných telefónov obsahujúcich funkciu mobilného hotspotu. Čo je vlastne veľká väčšina dnešných smartphonov. Na olympide je totiž prísny zákaz používať zdieľané pripojenie k internetu. Aj keď mi zmysel tohto zákazu trocha uniká.

Ďalší zákaz sa týka predaja fotografií s finále behu na 100 metrov. Je prísne zakázané fotografovať, či inak zhotovovať záznam s tejto disciplíny a hlavne finále. A počítam, že aj pri ostatných disciplínach to nebude iné. Toto ešte celkom chápem. Ide tu o autorské práva, ktoré boli predané televíznym spoločnostiam.

Ďalší zákaz je celkom praktický, a nie až tak nezmyselný. Týka sa používania všetkých fanúšikovských zariadení vyvolávajúcich nadmerný hluk. A tak sú zakázané rôzne Vuvuzely a podobné šialenosti, vyvolávajúce nadmerný hluk.

Ďalej je zakázané publikovať čokoľvek kritické na adresu olympiády s linkovaním na ich oficiálny web. Teda aspoň takto som pochopil text, zverejnený  na serveri Forbes.

Máme tu ešte jeden celkom zaujímavý zákaz. Na olympide  totiž nezaplatíte inou kartou ako VISA aalebo v hotovosti. Karta MasterCard dostala prísny zákaz používania. Nuž sponzor si pravdepodbne dupol aj v tomto prípade.

Ďalej je prísne zakázané nosiť  zo sebou veľké množstvo jedla a poriadať si piknik. Na to sú tam oficiálny sponzori. A vraj ochranka všetko nadbytočné jedlo odoberie.

Ozaj a nenoste si  na olympiádu veľa vlastných chipsov. Čo tak skúsiť niečo s kuchyne hlavného sponzora McDonalds ? Ach jaj kam sme to dospely, že sa aj olympiáda takto šialene komercionalizuje.

Nuž celkom zaujímavé zákazy týkajúce sa tejto olympiády. Niektoré užitočné, niektoré však priam až absurdné. Som zvedavý, ako napríklad odsledujú to, či si niekto nezapol zdieľaný hotspot na mobilnom zariadení.