Čo ma zaujalo na Apple keynote ? Vylepšenia OS X či nový iOS7

Tak Apple dnes alebo včera, to záleží kedy čítate tento post, uviedol svoje horúce novinky. Nebudem tu rozpisovať úplne všetko, keďže väačšina z vás aj tak sledovala Apple keynote. SKôr popíšem veci, ktoré mňa zaujali úplne najviac. Nejde mi ani tak o hardware, ale skôr ma zaujali niektoré fičurky nového OS X no a samozrejme hlavne iOS7.

Nový OS X ponesie názov Mavericks a mňa na ňom najviac zaujali nasledujúce veci. Jednak je to určite možnsoť tagovania súborov, čo uľahčí vyhľadávanie v nich. Tak isto ma zaujali Apple mapy, ktoré prídu aj na nový OS X. Ak som správne pochopil, bude sa dať napríklad cesta naplánovať na Macbooku, a následne synchronizovať s iPhone. Ja len dúfam, že Apple už mapy opravil, inak by táto fíčura bola na nič.

Sem tam si aj ja rád prečítam nejakú tú kniu, a tak ma celkom potešilo, že iBooks aj keď neolásene napokon prichádzajú aj do nového OS X. Niekedy sa s notebooku číta naozaj celkom príjemne.

Pri sledovaní keynot s tweetov som mal pocit, že Apple zabudol na iOS. Avšak našťasie som sa splietol a riadne. Lebo to čo prišlo s uvedením iOS 7 ma dostalo do kolien. iOS 7 totiž dostal úplne nový skvelý dizajn.

Áno niekomu môže pripadať príliš farebný al emne sa tá farebnosť práve páči. Koniec šedi. To si choďte pozrieť Bratislavu ako dakto podotkol.

Celkom sa mi pozdáva ako je v iOS7 vymyslený multitasking či nová notifikačná lišta mierne pripomínajúce to z Androidu.

Poviem vám, že už teraz by som si beta verziu celkom rád otestoval. Dúfam, že sa nájde nejaká dobrá duša čo mi to umožní. Pretože iOS7 je po dlhých rokoch naozaj radikálna zmena.

Apple taktiež oznámil spustenie služby na streamovanie hudby, o ktorej sa už dlho špekuovalo. Nazval ju iTunes radio. Len tu sa trochu bojím, aby sme nedopadli tak ako pri Spotify. Teda, že si túto službu nebudeme môcť vychutnať. Ale dúfam, že sa pletiem a Apple má vybavené celosvetové práva.
Čo dodať záverom tohto krátkeho súhrnu, ktorý sa týkal hlavne software ? Apple urobil veľa dobrých zmien. Potešili ma vylepšenia nového OS X.

Absolútne ma nadchol nový iOS 7, kde inak mimochodom definitívne umrel Slide to unlock. No a o dosť menej alebo skoro vôbec ma nezaujal nový hardware. A ako ste na tom vy ? Tešíte sa viac na iOS či na nový OS X, alebo vás tohtoročná keynote absolútne nenadchla ?