Cmoríkova holá riť alebo o čom diskutuje rada Slovenského rozhlasu

Rada verejnoprávneho Slovenského Rozhlasu asi naozaj nevie čo robiť. Najnovšie totiž rieši text Cmoríkovej piesne v ktorej spieva „Ale ty máš takú dobrú riť. Preto mi stúpaš do hlavy,“ Nuž a diskutuje sa najmä o vhodnosti a vulgárnosti pesničky. Nepripomína vám takáto diskusia trocha totalitnú cenzúru?

Inak spomenutá rada zrejme nerozumie dobre po anglicky, lebo ak by počula niektoré anglické texty tak slovíčko riť je oproti nim slabý odvar a ešte veľmi slušný termín. Ja som toho názoru, že by akákoľvek rada nemala nijako rozhodovať o tom či je nejaká pieseň vhodná alebo nie, lebo to by sme sa veľmi rýchlo vrátili do čias endávno mynulých. Nádherne zareagovala na túto podľa mňa trapnú diskusiu riaditeľka Slovenského rozhlasu keď spomenula podobnú diskusiu ktorá sa odohrala ohľadom nahej sochy Michelangela Je vhodné obliecť nahú sochu od Michelangela, pretože „má tiež holú riť“?

Takže milá rada nezasahuj umelcom do práce a radšej rieš dôležitejšie problémy rozhlasu ako vhodnosť či nevhodnosť textov piesne

2 názory na “Cmoríkova holá riť alebo o čom diskutuje rada Slovenského rozhlasu

  1. Tak ma napadol taký veršík

    Cmoríkova holá riť
    vie len radu prekvapiť 😀

  2. Jejda, my máme aj pre toto nejakú „radu“? Už som na nich úplne zabudol, asi sa potrebovali pripomenúť a uistiť tak občanov, že ich peniaze sa nevyhadzujú von oknom, lebo prekypujú aktivitou.

Nie je možné pridávať komentáre.