CloudCamp Bratislava sa podaril na výbornú

Včera som sa zúčastnil veľmi zaujímavej nekonferencie venovanej Cloudu  nazvanej CloudCamp. Cloud je všade okolo nás a slovo Cloud  je na každom rohu. Avšak až dodnes som netušil ako je táto téma komplexná. A čo sa vlastne na CloudCampe dialo ?  Okrem veľmi zaujímavých prednášok, sa v priestoroch CVIT kde sa CloudCamp konal  konalo aj množstvo iných aktivít. Okrem rôznych súťaží sa konali aj prezentácie partnerov CloudCampu. Samotné prednášky sa konali v dvoch miestnostiach. Jednak v hlavnej sále kde som strávil väčšinu času, keďže tam sa odohrávali pre mňa veľmi zaujímavé prezentácie. No a v menšej miestnosti na prvom poschodí. Tam  som však zotrval len na jednej prednáškepredstaviteľov spoločnosti RackScale, ktorá  ponúka službu iFolder, čo je akýsi privátny Cloud Storage.  A ktoré prednášky boli pre mňa s celého dňa najzaujímavejšie ?

Tak určite medzi ne patrila hneď prvá prednáška pána J.P. Rantina zo spoločnosti  Safenet, ktorá sa stará o bezpečnosť v Cloude, a tejto téme sa venovala aj prednáška. Bol som celkom príjemne prekvapený, ako som zvládal anglickú terminológiu . Druhá najzaujímavejšia a jedna z najvtipnejších prednášok celého Cloudcampu bola prednáška zástupcu spoločnosti VMWare Libora Nedasa. Prednáška bola vtipná, avšak zároveň veľmi vecná a plná užitočných informácií. Príjemným prekvapením boli pre mňa prednášky právnikov kancelárie Brichta and Partners. Tu som sa trošku bál, že páni budú dávať suché právnicke poučky.

Avšak bol som prekvapený. Prednášky boli veľmi svieže, a nabité veľmi užitočnými informáciami, ktoré sa určite hodia každému prevádzkovateľovi cloud služieb. Potom nasledovala veľmi zaujímavá prednáška/prezentácia zároveň produktu Cisco Webex. Prednášajúci sa totiž nenachádzal fyzicky v sále ale pripájal sa práve cez Webex session až z nemecka priamo do sály. Toto bola pre  mňa top prednáška s toho technologického hľadiska.  Zato  pre mňa  najnudnejšou prednáškou bola prednáška pána z IDC, ktorý chrlil kopec čísiel a štatistík, avšak totálne nezábavnou  a nudnou formou. Tak či onak hodnotím CloudCamp ako veľmi vydarenú akciu.  Organizátori zvolili jednak atraktívny moderný priestor, na oddych slúžili tak populárne Tuli vaky. Veľmi vydarený bol tak isto aj catering. Podávala sa káva, limonády, koláče a aj populárne bagety na obed. Tak isto príjemná bola vecerná afterparty. Takže Cloudcamp sa vydaril organizátorom na výbornú a poviem vám, že už teraz sa teším na budúci ročník.