Clint L1 – nie celkom normálne rádio

V týchto dňoch sa mi zase raz potvrdilo, že moderným technológiám sa už nevyhneme hádam nikde. Chalani s PRESNE.sk ma totiž upozornili na jedno zaujímavé rádio, a reku či ho nechcem otestovať. Povedal som si, prečo ie, uvidíme čo to dá, no a tak vznikla nasledujúca recenzia.

Dizajn

Keď som rádio Clint L1 dostal, očakával som ktovie prečo moderný dizajn najnovších trendov. Avšak aké bolo moje prekvapenie, keď na mňa vykuklo rádio v nádhernom retro štýle. A tak na mňa pozerali dva potenciometre, osem tlačítok, jeden reproduktor a display.  Nádhera. Toto retro sa popravde Clintu celkom podarilo. Ale ako som už v nadpise naznačil, Clint nie je tak obyčajné rádio.

DSC_0003

Funkcie

Rádio Clint L1 dokáže operovať v niekoľkých režimoch, ktoré sa prepínajú tlačidlom MODE. Je to jednak klasické FM rádio. Potom nasleduje DAB mód, lenže toho si na Slovensku veľmi neužijeme, no a v neposlednom rade nasledujú dva pre mňa najzaujímavejšie módy, ktoré sú dostupné vďaka zabudovanej WiFi technológii. A to jednak Music Player, kde je Clint schopný prehrávať hudbu z vášho zdielaného priečinka alebo NAS úložiska. No a v neposlednom rade asi najzaujímavejší mód Internet rádio.

DSC_0008

Internetové rádiá

Pri internetových rádiách sa troška pristavím. Na výber je už v základe niekolľko tisíc rádií, s ktorých si vyberie podľa mňa určite temer každý. Rádiá sú delené, jednak podľa krajiny, ale aj podľa žánru. Avšak, v menu ma prekvapila položka My Added Stations. No a keďže Clint nedisponuje žiadnym adminom, bol som celkom zvedavý, ako si tam pridám vlastnú stanicu. Písať totiž adresu streamu za pomoci otáčania potenciometrov a potvrdzovania, by bolo určite nemysliteľné. Avšak výrobca rádia myslel aj na to. A tak úplne stačí ak zasurfujete na domovskú stránku výrobcu. Kliknete na My Net Radio Z rádia si v položke Help vyžiadate prístupový kód, zaregistrujete sa, a je to. Následne môžete cez jednoduchý webový formulár pridávať vlastné internetové rádiá. Prímač si následne stiahne vaše pridané stanice, a je to. A tak napríklad keď píšem túto recenziu, tak popritom počúvam Rádio.sk.

DSC_0007

A ako to vlastne celé zvučí ?

Keď som zbadal relatívne malý reproduktor, trochu som sa obával o kvalitu zvuku, reku, či nebude znieť veľmi plechovo. Ale v tomto ma rádio Clint L1 veľmi príjemne prekvapilo. Nie som síce žiaden audiofil. Ale myslím, že vzhľadom na veľkosť zariadenia, je zvukové podanie, veľmi dobré. Samozrejme napríklad pri net rádiách veľmi záleží aj na bitrate kodeku, ktoré používa to ktoré rádio. Ale inak zvuk hodnotím ako veľmi dobrý.

Záver

Ak hľadáte rádio, ktoré by  ste chceli mať napríklad v kuchyni, a nepostačuje vám výber klasických FM staníc, tak myslím, že rádio CLint L1 stojí aspoň za zváženie. Príjemný retro dizajn a celkom kvalitný zvuk, robí s tohto rádia príjemného spoločníka do modernej kuchyne či obývačky. Možno trocha chýba nejaký ten webadmin, čo však aspoň sčasti kompenzuje spomínaná internetová aplikácia.

 

Hodnotenie 7/10

8 názorov na “Clint L1 – nie celkom normálne rádio

  1. Ak je NAS alebo akýkoľvek iný PC so zdieľaným priečinkom v tej istej sieti ako rádio, tak ho v mode Music Player najdeš pod shared folders

  2. ako funguje presne to wifi so zdielanym priecinkom? lebo presne nieco taketo by som potreboval, aby som nemusel natahovat 12 metrovy kabel kvoli repraku

  3. ako funguje presne to wifi so zdielanym priecinkom? lebo presne nieco taketo by som potreboval, aby som nemusel natahovat 12 metrovy kabel kvoli repraku

    • Ak je NAS alebo akýkoľvek iný PC so zdieľaným priečinkom v tej istej sieti ako rádio, tak ho v mode Music Player najdeš pod shared folders

Nie je možné pridávať komentáre.