Cirqe du Soleil – Saltimbanco nádherné skĺbenie hudby spevu a artistických výkonov

Dnes alebo včera, to záleží kedy ste sa dostali k čítaniu tohto postu, som sa bol pozrieť na štadión Ondreja Nepleu na vystúpenie legendárneho Cirqe du Soleil, konkrétne na ich show Saltimbanco. Dávnejšie som na videá Cirqe du Soleil natrafil na Youtube, a ostal som priam očarený a tajne som dúfal, že toto celé raz uvidím naživo . Sen sa stal konečne skutošnosťou, a musím povedať, že Cirqe du Soleil nesklamali. Nepredviedli  totiž len tradičný cirkus, ktorý sa mi zdá oproti tomuto až mechanicky odmakaný a nie veľmi nápaditý.

Predviedli tak originálnu show, že človek chvíľu nevedel, či má počúvať ich kapelu a priam geniálnu sólovú speváčku, sledovať komparzistov, alebo hlavných aktérov. Všetko totiž bolo priam dokonale zladené. A okrem vystúpenia klauna kde hrala hlavnú úlohu pantomíma a sem tam nejaký efekt, sa bolo stále na čo pozerať a čo počúvať, lebo pieseň znela hádam pri každom čísle. Pri niektorých číslach sa človeku až zatajoval dych a naskakovala husia koža. Občas som si hovoril to naše klasické WTF ako toto dokázali.

Nádherné bolo vystúpenie na čínskych tyčiach, kde artisti medzi nimi preletovali ako blázni a ja som chvíľu nevedel kam skôr  pozrieť. Po prestávke prišlo na rad ďalšie adrenalínové číslo. Na scéne sa objavila akási hojdačka a žinenky. Artisti sa s tej hojdačky pomaly ale isto vystreľovali na seba do neskutočnej výšky, až na sebe boli takto nastavaný tuším až štyria. Tu mi veru už riadne klesla sánka ,a musím sa priznať že som celkom stratil reč.

Poviem Vám , ak budete mať niekedy šancu vidieť  Cirqe du Soleil naživo, neváhajte ani chvíľu, a utekajte na akúkoľvek ich show. Totiž také skĺbenie prvkov divadla, živého spevu, hudby  a artistických výkonov sa len tak niekde na svete nevidí.