Cestujúci ajťák alebo ako riešiť internetové pripojenie na cestách

internet-marketing-strategy-traffic1Ako isto všetci viete, tak v letných mesiacoch celkom rád cestujem po tom našom Slovensku. A aj teraz  sa nachádzam v kúpeloch Lúčky, v krásnom prostredí priamo pod vrchom Choč.

Nebol by som to však ja, keby som so sebou nemal notebook a tak isto aj tablet. A tak ma napadlo, spísať pár tipov ako si zabezpečiť internetové pripojenie, ak nie je všade napríklad WiFi.

Prípad číslo jedna:Net na hoteli mám ale len pokábli no mám aj tablet.

V prípade, že ste majiteľmi Macbooku, je riešenie veľmi jednoduché, Keďže Apple evidentne myslí aj na cestovateľov. Vbehnite do nastavení. Tam kliknite na ikonku zdielanie. Potom zasškrtnite zdielanie internetu. Následne vyberiete aký tip spojenia chcete zdielať a zapnete Wifi dokonca aj s WPA šiforvaním. Zdielanie internet umožňujú aj Windows 7 ako je to vo Windows 8 neviem.

Som niekde v parku ale chcem radšej surfovať na notebooku či tablete a nie na malej obrazovke mobilu ?  Osobne tento problém riešim dvoma spôsobmi respektíve troma, podľa toho  čo mám zo sebou na cestách. Isto najideálnejšim riešením je 3G SIM karta a USB modem, a môžete surfovať kdekoľvek priamo na vašom notebooku.

Ďalším nemenej zaujímavým riešením je krabička MiFi. Jedná sa vlastne o akýsi váš mobilný hotspot. Do MiFi vložíte SIM kartu a po pripojení veselo surfujete, či už s notebooku alebo tabletu. No a posledným riešením je klasický tethering internetového pripojenia z mobilného telefónu.

A ako riešite internetové pripojenie na dovolenkách vy ? Máte dáke vlastné spôsoby pripojenia sa, alebo sa kľudne aj na týždeň odmlčíte ?