Budú hitom roka 2014 drony miesto kuriérov?

Tak priatelia. Zdá sa, že hitom rku 2014 budú najrôznejšie drony, ktoré nám budú priamo pred naše dvere doručovať balíky miesto kuriérov. A hneď vám aj poviem prečo si to myslím.

Ako isto viete pred pár dňami oznámila spoločnosť Amazon, že testuje službu dručovacích dronov pod názvom Amazon Prime Air. Tá má umožniť pomocov dronov doručovanie balíkov až do 30 až 60 minút od odoslania zo skladu. Dosah dronov je pri tom nejakých 16 kilometrov od skladu.

Avšak Amazon v tomto pokuse neostal sám. Podľa najnovších správ, ktoré sa objavili na serveri Engadget, sa do tohto štýlu doručovania púšťa aj UPS. A tak tu môžeme čakať celkom zaujímavý súboj.

Len mám obavy, že sa týmto doručovanie zásielok značne odosobní, a stratí tak svoje čaro. Oveľa viac sa mi páči predstava prichádzajúcej dodávky, a prehodenia pár slov so živým kuriérom, než to že mi na dvore zavrčí dron a pristane aj s  balíčkom. Ale ako sa zdá pokrok nezastavíme a bohužial sa asi dronom nevyhneme. Ale rovno hovrím, v tomtoo prípade som skôr za tú klasickú dodávku.

1 názor na “Budú hitom roka 2014 drony miesto kuriérov?

  1. Coskoro sa moze stat ze ludia nebudu polovat na divu zver ale na dorucovacie drony ktore budu miest nejaky trn iPad mini. 😀 Este by ma zaujimalo ako overia totoznost prijemcu. Dorucenie je jedna vec, ale bezpecnost prepravy a dorucenia vec druha. Hlavne ked to bude lietat nad Slovenskom.

Nie je možné pridávať komentáre.