Bude u mňa tento rok rokom Twitchu ?

V období, keď som netvoril žiadne videá, som trocha viac študoval a porovnával možnosti platforiem YouTube a Twitch, čo sa týka streamovania videa, a interakcie s divákmi.

Z môjho porovnávania, a pozorovania vyšiel výťazne Twitch, a hneď vám aj poviem prečo. Na Youtube je interakcia s divákmi dosť obmedzená. Streamer väčšinou reaguje len na chat, a tým to vlastne celé končí.

Na Twitchi existuje milión možností ako zabaviť svojich divákov, a ako si ich udržať. Jednou z možností je vymyslieť  si virtuálnu menu, a tou odmeňovať divákov za to, že sledujú váš stream. A za túto virtuálnu menu si povedzme môžu kúpiť vstup do giveaway.

Twitch oproti Youtube ponúka aj rôzne hry, od rulety až po  interaktívne 3D závodi guličiek, kde závodia práve vaši diváci. Takže tu v interaktivite na plnej čiare vedie Twitch.

Čo však nie je jednoduché, je získať na Twitchi followerov. Streamerov je tam straašne veľa, a konkurencia je silná. Ja som si však povedal, že sa o to pokúsim. A tak tento rok bude akýkoľvek môj stream umiestený práve na Twitchi. Na Youtube budem umiestňovať záznam streamu, prípadne klasické videá. A tak ma od teraz s live produkciou nájdete na adrese Twitch.tv/branoracsvk.