Bojnice šermiari a sokoliari

Včera som sa vybral na prechádzku do Bojníc. Jednak som trocha obzrel vynovené námestie. Potom som si odskočil na obed do pizzerie u Pálfyho a následne som sa vybral smerom k zámku. Bojnický zámok je priam rozprávkový, a dajú sa pri ňom nafotiť nádherné fotografie.

V tom som zachytil bubnovanie, ktoré lákalo divákov na vystúpenie šermiarov a sokoliarov. Chodím sem už roky, ale  u sokoliarov som ešte  vôbec nebol. A tak som sa nechal  poddať. Musím povedať, že sa oplatilo. Za vstupné 3€ aj dajaké drobné predviedli nádherné predstavenie. Prvá časť patrila šermiarom, ktorý predviedli krátku vtipnú divadelnú hru s ukážkami streľby a šermu.

 

Potom však prišlo na rad to hlavné. A to ukážky nádherných dravcov. Nebudem ich tu menovať, lebo som si presne nezapamätal čo všetko nám lietalo nad hlavami. Ale povie vám, že sa bolo na čo pozerať. Dravce lietali veľmi nízko. Dokonca tak nízko, že sme sa museli zohýbať a aj tak mi jeden z nich dal po hlave krídlom ako prelietal nadomnou. Poviem vám, že to bol veľmi fajn zážitok, a určite to stálo za to. A čo mám na pláne v najbližších dňoch ? Dnes si dám oddychový deň v kempe no a zajtra sa pozriem do Bojníc a to do ZOO, prípadne do Múzea praveku.