Battlefield V open Beta, rozčarovanie a mierne deejavu?

Pred nedávnom sme mali s kolegyňou to šťastie, že sme si mohli zahrať Battlefield V open Beta. Avšak moje pocity, boli po dohraní viac ako rozpačité.  

Berte prosím tento článoček ako súhrn pocitov, a nie recenziu, keďže do finále má hra ešte kus cestz pred sebou. Ok poďme na to. 

S kolegyňou sme hrali hlavne náš obľúbený Conquest mód. Čo sa grafiky týka, tak tá je skutočne nádherná, až na to, že to niekomu môže pripomínať preskinovaný a upgradovaný Battlefield 1. Dokonca aj animácia pri respawne, či výber za koho chcete hrať je totožný s Battlefield 1. Otázkou teraz zostáva, či je to zle, alebo dobre. 

Ja osobne som asi očakával troška väčší posun aj v spracovaní UI. Ale ako vravím,  do finále je ešte veľmi ďaleko. Aj keď čo som čítal posledné správy, tak viac vecí pri vydaní v hre nebude ako bude. Zoznam toho čo v hre nebude, priniesol nedávna aj portál Gamesite.sk a nájdete ho  tutoľa.

Čo sa však týka hrateľnosti, tak tu treba povedať, že hra  bola dosť zábavná, aj keď vás miestami doslova vytáčalo, keď ste absolútne netušili, odkiaľ vás dostali. 

Oproti iným Battlefieldom, sa mi celkom dobre hralo aj za snipera. Možno preto, že tu to tempo nie je až tak frenetické, a mám čas si nájsť dobrú pozíciu, a sledovať okolie. 

Jedna vec ktorá nefungovala úplne dobre a však bola dosť podstatná bol invite systém. Kolegyňa ma napríklad pozvala do hry, vyskočilo okienko s možnosťou Accept alebo Decline, avšak, nedalo sa kliknúť ani na jednu možnosť. 

Ako by som z môjho pohľadu open betu zhodnotil celkovo? Nuž, hralo sa to celkom fajn, o to pokoj. Len tá podobnosť s Battlfield 1, a nefunkčnosť niektorých prvkov mierne kazili dojem. 

Koniec koncov, som celkom zvedavý, aké bude finále, a ako to celé nakoniec ako hra dopadne.