BarCamp Žilina bol super akciou

Veru tak. Práve pred chvíľou som dorazil z Barcampu v Žiline. BarCamp sa odohrával vo veľmi originálnom prostredí prebudovanej železničnej stanice Žilina-Zárečie, ktorá na môj údiv ešte stále slúži aj ako stanica. Veci neznalý ľudia, tak ako j ado teraz, mohli byť asi dosť prekvapený, keď sa k budove z ničoho nič prirútil osobný vláčik. Nastúpili regulárny cestujúci a milý vláčik odfrčal. Po pravde, ja som prekvapený bol.

Ale poďme k prednáškam. S chalanmi sme na staničku dorazili práve včas, keďže sa práve konala práv prednáška o tom ako sa kuchtí hosting od ľudí zo spoločnosti Active24. Bol to veru celkom zaujímavý pohľad do fungovania veľkej hostingovej firmy. Nasledovala prezentácia o Probloggingu od Fera @alian Volára. Blogujem už dlho ale ako som aj jemu hovoril, vždy aj po rokoch blogovania sa dá dozvedieť voľačo nové. Následne nasledovala dvojhodinová obedová prestávka. Podaktorý to využili na útek na obed do mesta. Medzitým Juraj Grečnár a František Milec, hlavný to strojcovia tohto BarCampu vylosovali hodnotnú tombolu. Vyhrať sa dalo všetko možné, od klávesnice až po hosting. Hlavná cena však bol víkendový pobyt. Len ma zabite, už si nespomeniem kde. Počas prestávky sa nemenovaný kamarát snažil odfotiť čo najlepšie okolo prechádzajúci vlak, až som mal miestami strach aby ho tá diezel lokomotíva neštrajchla. Našťastie sa tak nestalo.

Popoludňajšie prednášky sa aspoň pre mňa niesli v znamení sociálnych sietí a Twitteru vôbec. Markovi Kolárovi sa podaril veru husársky kúsok, a prinavrátil BarCampu pôvodný diskusný ráz, keďže nemal žiadnu prezentáciu, šikovne nadhodil tému a plán dokonale vyšiel. A teraz najväčšie sklamanie a najväčšie prekvapenie tohoročného BarCampu. Najväčším sklamaním pre mňa bola prednáška o GTD od Michala Poppeho. Bohužiaľ  možno som aj ovplyvnený tým, že som počul na WebExpe prednášku od Petra Máru. Ale táto prezentácia ma dosť sklamala. Naopak čo ma príjemne šokovalo bola  prezentácia Juraja Ďuriša o tom ako na globálny Startup. Chlapík v obleku sprvu pôsobil ako totálny suchár, teda aspoň na mňa. Ale jeho prednáška o projekte Finviz.com dostávala fórikmi do kolien snáď každého v sále. Naozaj asi jedna z najlepších prezentácií tohto BarCampu.

Inak hodnotím tento Žilinský BarCamp ako veľmi podarenú akciu.  Fotografie z akcie neskôr pribudnú na mojom Flickr albume

1 názor na “BarCamp Žilina bol super akciou

  1. Spätné upozornenie: A je po žilinskom BarCamp-e « Midra blog

Nie je možné pridávať komentáre.