Artisteer 2 – šablóna pre WordPress rýchlo a vizuálne

Dnes ma môj kamarát Otakar upozornil na jeden veľmi zaujímavý produkt. Program sa volá Artisteer 2 a ja Vám ho v krátkosti predstavím. Len také malé varovanie. Teraz možno horko zaplače Depi a ostatný kodéri. Prečo to hneď vysvetlím.

Artisteer 2 je totiž, celkom zaujímavý editor šablón, pre najrozšírenejšie redakčné systémy. A to nie hoc aký editor, ale rovno editor vizuálny. Koderi teraz zalamujú pravdepodobne rukami. Artisteer 2 vie tvoriť šablóny pre CMS Drupal, WordPress, Joomla. Blogger. Ďalej vie tvoriť šablóny pre ASP.NEt Application a CodeCharge Studio.

Samotný editor je dizajnovaný v štýle Wordu 2007, kde máte všetky ponuky, od nastavenia hlavičky, až po rozmiestnenie prvkov na webe, pekne prehľadne rozmiestnené. A tak vlastne celú šablónu vizuálne naeditujete, a pritom nemusíte vidieť ani riadok HTML, či PHP kódu. Samozrejme to ešte neznamená , že konečný kód bude sto percentne validný. Tu by som bol rád keby ste sa na tento softvér pozreli niektorý s PHPčkarov, či naozaj generuje tak validný kód ako sa tvári.

screenshot1

Nuž a keď máme všetko nastavené a vizuálne naeditované, tak sa môžeme pustiť do exportovania súborov. Tu som bol celkom zvedavý, ako bude napríklad exportovať takú WordPress šablónu. Či len ako tému, ktorú treba doeditovať, alebo hotové PHP. Nuž exportuje to všetky potrebné PHP súbory, v takej štruktúre, ako ste s WordPress šablón zvyknutý. To isté platí aj pre ostatné exporty Joomla šablóny a Drupalu.

Ako vidno Artesteer 2 je celkom zaujímavý počin. Len presne neviem pre koho je určený. Skúsený koder si určite poradí v textovom PHP editore, a nebude investovať 129 dolárov za štandardnú edíciu. Začiatočník určite Artisteer ocení. A možno mu bude stačiť aj verzia za zhruba 50 dolárov. Porovnanie oboch edícií nájdete na tejto stránke. A naozaj by som ocenil aj názor Vás skúsených kodérov na tento kúsok SW.

4 názory na “Artisteer 2 – šablóna pre WordPress rýchlo a vizuálne

  1. Mne osobne sa to teda vobec nepáči….žiadne tieto "užasné" vychytávky nikdy niesú tak úžasné ako vyzeraju…kvalitná stránka na 99% vznikna grafický editor + textový editor..:)

  2. Pracujem s tym uz dlhsiu dobu , a sa divim ze az teraz si prisiel nato ze to vobec existuje .. ja to poznam uz velmi dlho , no validne vsetko rozhodne z toho nieje to co vypluje . Ale celkovo , dá sa v tom spraviť aj profesionálna práca na ktorej aj slušne zarobíte . ps brano : pust sa dotoho , sprav si vlastnu temu ked nezvladas napravit header 🙂

  3. Brano, vie to inportnut napriklad .psd alebo cokolvek? Myslim si, ze ak by to vedelo, bolo by to genialne a potom uz iba priradim danemu odseku funkciu 🙂

Nie je možné pridávať komentáre.