Apple mohutne updatoval iMovie a Garageband

Po uvedení Nového iPadu Apple okrem iného updatoval celkom mohutne aj iOS 5 a to na verziu iOS 5.1. Popri tom však vydal updaty pre niekoľko svojich zásadných aplikácií pre iPad. Ako fanúšik hudby a video som bol najviac zvedavý naupdate iMovie a Garageband. A že to boli updaty celkom mohutné je hádam každému jasné. Takže čo nové ma čakalo po spustení aplikácií. Ako na prvú som sa ako blogger vrhol na iMovie.

iMovie

iMovie zmenilo jednak svoju ikonu, ale tu samozrejme zmeny nekončia, to by bolo primálo. V iMovie pribudla konečne vec, ktorú som túžobne očakával od doby čo som mal možnosť testovať iMac. A síce vytváranie upútavok alias trilerov. Tak tak konečne e táto geniálna featura dostupná aj pre naše iPady. A treba povedať, že je prevedená naozaj nádherne. Pri výbere upútavky, máte možnosť zvoliť si niekoľko šablón podľa žánru, v akom chcete upútavku poňať. Ktomu samozrejme prináleží štýl hudby a titulkov.  Po vybratí šablóny sa môžete pustiť do tvorby krok za krokom. Máte k dispozícii textový popis no a napokon obrázkový scenár. Ten je geniálny v tom, že do políčok priamo cez kameru v iPade zaznamenáte požadované zábery, tie sa potom automaticky dynamicky zostrihajú a vznikne tak profesionálne vyzerajúca upútavka.  Ešte si nie som celkom istý či je poradie možné prehadzovať, ale pravdepodobne je pevvne stanovené.  Tak či onak tento update iMovie vyšiel Apple na výbornú.

GarageBand

Garageband tiež prešiel mohutnou aktualizáciou. Hlavnou zmenou je to, že pribudol nový nástroj Smart Strings. Ono to vlastne nie je jeden nástroj, ale hneď celá sada nástrojov od violy cez basu až po husle prvé aj druhé. Tie dokonca môžete priamo počas hrania vypínať a zapínať, a tak vlastne získate v iPade taký malý orchester. Tak ako aj pri iných smart nástrojoch si aj tu vyberáte z niekoľkých štýlov. Ďalšej aktualizácie sa dočkal aj nástroj Smart Keys, kde do zoznamu nástrojov pribudlo aj niekoľko elektronických syntezátorov, čím sa možnosti vášho muzicírovania na iPade znova rozšíria. Avšak najväčším bonusom je možnosť vytvoriť takzvané jamovanie. Ak má váš kamarát v okolí na iOS zariadení GarageBand môžete sa spojiť pomocou BlueTooth a spoločne si zahrat ako jedna kapela.

 

Myslím, že Applu posledné updaty iMovie a GarageBand skutočne vyšli na výbornú. Osobne sa najviac vytešujem s updatovaného  iMovie. Tvorba videa ma totiž vždy bavila a teraz bude ešte zábavnejšia.  Dúfam, že Apple bude pokračovať v updatoch a prinesie aj ďalšie zaujímavé aktualizácie týchto dvoch produktov.

Testovacie zariadenie zapožičal Shoppie.sk