Apple aktualizoval iOS na verziu 7.1

Tak priatelia dnes sa pravdepodobne potešili všetci majitelia iPhone a iPadov. Spoločnosť Apple totiž dnes vypustila do sveta novú verziu systému iOS s označením iOS 7.1. A veru zmien je v tejto aktualizácii celkom dosť.

Tak v prvom rade bola do nového iOS 7.1 implementovaná nedávno predstavená funkcia CarPlay

Tá podporuje funkcie telefonovania, máp správ, či prehrávanie hudby z aplikácií tretích strán.

Vylepšenia sa dočkala aj aplikácia Siri. Po novom je možné manuálne ovládať to, kedy Siri počúva, a to podržaním home tlačidla. Predíde sa tak zmätočným príkazom.

calendar call camera siri

Na iPhone 5s máte po novom možnosť povoliť na fotoaparáte automaticky HDR. Zmeny sa tak isto dotkli aj kalendára, ktorý teraz zobrazuje ešte viac informácií, a stáva sa tak znova použiteľnejším.

Grafických zmien sa však dočkali aj iné prvky iOS 7.1. Zmenou prešiel napríklad samotný dialer, či tlačidlá na prijatie a položenie hovoru. Tak isto by mal byť prítomný nový unlock screen.

Zmien sa dočkali ale aj animácie či napríklad niektoré nastavenia prístupnosti. Po novom máte možnosť na spdný riadok použiť tmavú farbu a zvýrazniť si tak aplikácie v ňom uložené. No a užívatelia iPhone 4 sa môžutešiť na nárast výkonu

Toto sú také hlavné črty nového iOS 7.1 na ostatné veci ešte určite postupom času prídem. A ako sa nový update iOS 7.1 páči vám?