Apacer AL460 – Full HD Media Player

Tak po dvojtýždňovej prestávke sa vám znova hlásim  s recenziou, na jeden celkom šikovný produkt. Tento raz to nie je nič z oblasti čiste IT, ale pozrieme sa skôr kam sa posunula oblasť domácej zábavy. Predstavíme si  Apacer AL460  Full HD Media Player.

Balenie

Apacer dbal vždy na dizajn a image svojich produktov, a nie inak je to aj v prípade tohto prehrávača. Prehrávač priešiel zabalený vo veľmi elegantnej škatuľke, ktorej dizajn sa grafikom naozaj vydaril, Nie nadarmo sa vraví, že obal predáva. Ale poďme sa radšej pozrieť čo bolo obsahom tohto balenia.

DSC_0004

V škatuli sa nachádzal jednak samotný media player neveľkých rozmerov. Samozrejme nesmie chýbať ani diaľkové ovládanie, a prślušné káble. Okrem klasických video káblov, pre komponent a composite video, je tu aj jeden LAN kábel pre streamovanie videa vo vašej lokálnej sieti, no a  samozrejme aj HDMI kábel. Poteší aj taká maličkosť ako sú priložené batérie, keďže na tento detail výrobcovia dosť často zabúdajú. A ako je teda na tom zariadenie samotné ?

DSC_0005

Dizajn a funkcie zariadenia 

Samotný prehrávač je spracovaný veľmi elegantne. Na jeho prednej strane nájdete dva USB porty pre pripojenie vašich USB kľúčov, či externých diskov. Na zadnej strane nájdete HDMI port, LAN port výstup pre composite a component video, a tlačidlo na zapnutie zariadenia. Nič viac a nič menej. A ako toto zariadenie funguje ?

DSC_0010

DSC_0011

Po pripojení zariadenia do vašej siete  a následne  k TV za pomoci jedného z výstupov, sa zariadenie naštartuje a na vašej TV sa objaví úvodná obrazovka.

Prvé čo je potrebné urobiť, je nastavenie používanej zobrazovacej normy, a to buď NTSC, PAL, alebo, ak ste šťastný majiteľ Full HD televízora, tak jedno s Full HD rozlíšení. Potom už len stačí zasunúť váš USB disk, či USB kľúč, a môžete si za pomoci akýchsi filtrov vybrať čo chcete sledovať. Máte na výber, či má zariadenie na kľúči zobraziť len filmy, len fotky, prípadne iba hudbu, alebo všetky súbory. Predpokladám však, že mnohý z nás budú toto zariadenie používať na sledovanie svojich obľúbených filmov. Takže po výbere položky sledovania filmov, vám zariadenie pekne vypíše iba filmy ktoré sa na USB kľúči nachádzajú a vy si môžte vybrať, ten ktorý chcete sledovať. Ovládanie je veľmi jednoduché a naozaj intuitívne, Len ten ovládač….

DSC_0008

Presne tak, jedinú výhradu voči tomuto zariadeniu, mám v prípade veľkosti, či skôr malosti jeho ovládača. Viem že miniaturizácia je in. Ale nič by sa nemalo preháňať. V tomto prípade by možno ozaj nezaškodilo, keby bol diaľkový ovládač o trošilinku väčší. Niektorý ľudia z väčšími prstami môžu mať ť totiž celkom problém, než si zvyknú na veľkosť ovládača. Inak je to však celkom zaujímavé zariadenie.

DSC_0023

DSC_0019

DSC_0018

Takže buy or not to buy ?

Apacer AL460 je skutočne celkom zaujímavým riešením modernej domácej zábavy. Zvláda v pohode prehliadanie fotiek, prehrávanie filmov aj s podporou titulkov. Streamovanie filmov z vašej siete do vašej TV. Jediným mínusom môže byť veľkosť diaľkového ovládania. Avšak ak vám tento detail nejako neprekáža, tak myslím že toto zariadenie má vo vašej obývačke istú budúcnosť.

Moje hodnotenie 8/10

2 názory na “Apacer AL460 – Full HD Media Player

Nie je možné pridávať komentáre.