APACER AC 202 – Externý disk pre každú príležitosť

 

V dnešnej dobe potrebuje každý z nás občas preniesť nejaký väčší objem dát, ktorý sa nevojde na USB, kľúč, a ktorý sa nám nechce znova sťahovať cez internet. A tak sa dostávajú k slovu najrôznejšie externé HDD, ktoré sú veľmi malé, ale zároveň majú dostatočnú kapacitu, aby naplnili naše požiadavky. No a mi si jeden s týchto externých diskov predstavíme v nasledujúcej recenzii.

Balenie a dizajn disku

Disk Apacer AC 202 prišiel vo veľmi elegantnej polopriehľadnej krabici. Balenie obsahovalo jednak samotný 320 GB disk v dva a pol palcovom prevedení. Ďalej balenie obsahovalo USB kábel,mini CD s manuálom a softvérom. Nič viac a nič menej. Mne sa do rúk dostalo prevedenie v čiernej farbe, s akousi imitáciou drevenej textúry. Treba povedať že prevedenie je naozaj veľmi elegantné. Na samotnom zariadení sa nachádza mini USB konektor pre už spomínaný USB kábel, konektor pre DC adaptér. Adaptér však nie je súčasťou dodávky disku. Napokon ono to vo väčšine prípadov ani nebude potrebné, keďže si pri napájaní vystačíte s jedným, prípadne dvoma USB portami. A je tu ešte jedno tlačidlo s funkciou Smartcopy, ktoré za pomoci dodaného softvéru automaticky spustí kopírovanie dát, do vami zvoleného adresára.

DSC_0003

DSC_0006

Rýchlosť rýchlosť a ešte raz rýchlosť

Pri externých diskoch je rýchlosť naozaj dosť podstatný parameter. Pvedzme si úprimne, komu z nás sa chce čakať čo ja viem 5 minút, než sa láskavo to video alebo iné dáta nakopírujú na disk, a zvlášť keď sa ponáhľame. Preto som sa pozrel na to ako je  na tom tento disk s rýchlosťou. Ako testovací nástroj som použil program HDTach. Za tip naň ďakujem @igorkulman. Nuž a tu sú výsledky merania.

hdtach

Viem 34 MB/s nie je žiadna ultra mega rýchlosť, ale myslím, že na 320GB externý USB disk, je to naozaj veľmi slušný výkon. 21GB súborov som naň skopíroval zhruba za 3 4 minúty, čo je naozaj slušné. Takže ???

Konečné resumé

V konečnom dôsledku si myslím, že APACER AC202 v 320 GB prevedení, je v cene okolo 60 € veľmi solídna kúpa, čo sa týka pomeru cena/výkon. Rozmermi disk tak isto poteší. Pohodlne ho totiž prenesiete v akom koľvek vrecku bundy, a nemusíte sa báť, že by vám odtiaľ vpadol. Takže ak hľadáte náhradu za USB kľúč, alebo častejšie prenášate väčšie objemy dát, tak je tento disk pre vás ako stvorený.

 

Hodnotenie: 9/10