Ani jailbreak nie je vždy legálny

Celkom zaujímavé novinky sa dnes o jailbreak objavili na serveri Ubergizmo. Ako všetci dobre vieme, nedávno Apple prehlásil jailbreakza legálny. Ako si však zabudol povedať, že to neplatí na všetky iOS zariadenia. Podľa Ubergizmo, je síce  jailbreak legálny, ale len v prípade ak si takto chcete upraviť váš iPhone.  To dokonca v týchto dňoch potvrdil aj US Copiright Office. Avšak údajne sa to netýka iPadov. Neviem čo je toho presným dôvodom, možno aj to, že na iPade sa dajú vytvárať za použitia istých aplikácií autorsky chránené diela. Ale je to celkom zaujímavá novinka čo ppoviete ? Tu je citácia z vyjadrenia US Copiright Office.

In order to ensure that the public will have the continued ability to engage in noninfringing uses of copyrighted works…. It provides that the prohibition shall not apply to persons who are users of a copyrighted work in a particular class of works if such persons are, or in the succeeding three-year period are likely to be, adversely affected by virtue of the prohibition in their ability to make noninfringing uses of such works.

Viac inofrmácií môžete potom nájsť na samotnom blogu Ubergizmo, alebo ak sa vám cche študovať dlhosiahle vijadrenia, môžete si prečítať kompletný dokument ktorý sa nachádza na tejto adrese Ale tak či tak si myslím, že to či je alebo nie je jailbrake legálny, značná časť ľudí veselo ignoruje. Osobne však jailbrake neuznávam. A ako ste na tom vy  ? Radi si svoje zariadenie upravíte, alebo neradi zasahujete do systému, necháte ho tak ako je bez rôznych jailbrakeov ?