Alza spadla želajte si niečo

AKTUALIZACIA: Momentálne je  Alza znova naplno v prevádzke, a do systému sa postupne nahrávajú dnešné objednávky. 

V týchto dňoch má celkom veľké problémy hádam najznámejší eshop v u nás a v ČR, a to Alza.cz.

 

Údajne problém nastal pri nasadzovaní novej služby Tretinka, kde ste mali mať možnosť splácať tovar na tretiny. Je to isto zaujímavá novinka, len jej implementácia ako si nevyšla.

Alza už skoro dva dni  nie je schopná riešiť objednávky, respektíve nie v takom rozsahu ako by isto rada riešila za normálnych okolností.

 

Keďže sa porúčal celý systém, tak nemá ani ako zákazníkom doručiť mail, či SMS správu s inštrukciami. A situácia je asi dosť zlá, keďže nefungovala ani hotline.

 

Momentálne nezávidím technikom, ktorý isto robia čo môžu, keďže na vybavenie objednávok čaká tisíce naštvaných zákazníkov.

 

Osobne mám Alzu celkom rád, vždy mi všetko dodali včas a v poriadku, takže z mojej strany sa nemôžem sťažovať. Skôr im len držím palce, aby to dali čo najskôr do poriadku, pretože toto pre taký kolos znamená isto aj nemalé finančné straty.

 

Inak pokiaľ mi pamäť siaha, tak toto je prvý výpadok Alza, ktorý mala až v takomto, nebojím sa povedať, že epickom rozzahu a balení.

 

Nuž ako vravím, pevne dúfam, že dajú databázu či čo to padlo úspešne do poriadku. Viem čo to je, keď odpálite DB na blogu. Tak si viem celkom živo predstaviť aký to musí byť horor dávať do poriadku  databázu s miliónmi záznamov.

 

Osobne som si totiž dnes objednal jeden 1TB SSD disk, a tak pevne dúfam, že záznam o ňom zostal, keďže financie veselo odcestovali a aj číslo objednávky som videl. Len už nestihol prísť mail.

 

Nuž teda Alza držím celkom palce, nech môžu zas znova normálne fungovať.