Ako sa mi žije s Mac mini

Tak dozrel čas aby som sa znova podelil o svoje skúsenosti s tým, ako sa mi žije s Mac mini. Myslím, že už v predošlom článku som spomínal, že len vďaka dvom hrám, ktoré hrávam, som si na Mac mini nainštaloval cez Bootcamp aj Windows. Ak by som nehrával, tak nevidím problém, žiť čisto na Mac OS X. Moje ďalšie investície do Mac mini sa týkali skôr príslušenstva, a aplikácií. Ako prvé som si zaobstaral SK klávesnicu. Samozrejme ako inak od Apple.

Nasledovali investície do appiek ako Numbers a Pages. Trocha som sa  mordoval s kontrolou pravopisu v Pages. Ale vďaka pomoci Juraja Redekyho sa toto podarilo vyriešiť. Nevedel som totiž, že Mac OS X má kontrolu pravopisu nad celým sytémom, a nerieši to jednotlivo pre rôzne programy. To značí, že ten istý spell check máte ako v Pages, tak aj v prehliadači a ostatných aplikáciách. Ďalšou investíciou bude pravdepodobne dokúpenie RAM, ktorú by som miesot 2 GB videl na úrovni  nejakých 4 až 8 GB. Našťastie RAM sa dá zohnať už od  30 euri. Takže mini sa môže tešiť na upgrade výkonu.

Tak isto som si na Jurajovo odporúčanie stiahol aj skvelý Mu Commander. S Mac mini a Apple štýlom sa teda pomaly ale isto zžívam.  Je to veľmi zaujímavá platforma, a ja ako totálny Apple začiatočník sa stále len učím a obzerám okolo seba. Avšak to čo vidím a objavujem sa mi veľmi páči. A investícia do Mac Mini nebola úplne márna, keďže aj vďaka Bootcampu mi mini kompletne nahradil môj desktopový PC. Ak máte dáke odporúčania na aplikácie, ktoré by stáli za stiahnutie, budem rád ak mi necháte svoj názor v komentároch.