Ako prebrať k životu staršie PC

Ešte pred tým než som prešiel svojou krátkou Apple anabázou, aby som sa následne vrátil k Windows, som mal k dispozícii jeden starší PC, ktorý som však posunul mame, keďže som si svojho času kupoval Dell desktop. Ten som v domnení, že sa k Windows nevrátim predal. Avšak po čase som zhodnotil, že ak sa chcem zahrať treba aj nejaký desktop. A tak vo mne  hlodal červíček zvedavosti, aká, že je vlastne konfigurácia toho PC ktoré som svojho času posunul mame.

Nelenil som teda, a spustil na ňom Sisoft Sandra. Výsledok ma príjemne potešil. V základe je tam totiž procesor Intel Core 2 Duo taktovaný na 2,6 Ghz. 4GB DDR2 RAM a nejaký postarší 650GB HDD. Pôvodná grafická karta bola svojho času skvelá ATI Radeon HD 3670. A tak som si povedal, že stroj jemne vylepším.

grafiky

Pôvodné grafické karty. Horná ATI Radeon HD 3670. Spodná Nvidia GT220

Ako systémoví disk som doň nainštaloval 64GB SSD disk. Už to značne urýchlilo jednak spúšťanie samotného systému, ale aj aplikácií ako takých. Nasledoval mohutný upgrade grafickej karty. Po novom sa o grafiku v PC stará karta Gainward Nvidia Geforce GTX650 .

Gainward

Nová karta Gainward Geforce GTX 650

A čuduj sa svete, zrazu idú aj náročnejšie hry celkom v pohode. Dokonca aj Battlefield 3 si zahrám na High detailoch. Občasné seknutie však v tejto hre skôr kladiem za vinu RAM, než grafickej karte. Eurotruck simulator  2  je tiež slušný benchmark a teraz frčí s prehľadom na Ultra detajloch.

Samozrejme sa ešte chystám otestovať aj iné hry. Ale s tohto upgradu pre mňa vyplýva jedna celkom zaujímavá vec. A síce, že na to aby sme sa zahrali nové hry, nám nejako extra netreba super duper i7 CPU. Jasné aj to veľmi pomôže. Ale väčšinu vecí si dnes odmaká grafická karta. A ako vidno aj na sstaršom Intel Core 2 Duo sa z novou grafikou dá solídne zahrať. A čo vy priatelia ? Na akých strojoch pracujete, prípadne hráte hry ?

2 názory na “Ako prebrať k životu staršie PC

  1. Moja mašina: MS Windows 8 Professional 32-bit, AMD Athlon 64 Processor 3200+ @ 2.01GHz, 2,0 GB RAM, ASUS EAH6670 Series, 1 GB, pôvodne tam bola grafika nVidia ale prestala fungovať, taktiež bola zväčšäná pamäť RAM o 1 GB, hry ani nehrávam, skôr na mobile

Nie je možné pridávať komentáre.