Ako pokaziť preklad Facebooku

Keď sa Facebook prekladal do  slovenčiny, tak som sa veľmi potešil. Konečne jedna veľká sociálna sieť, ktorá bude v našom rodnom jazyku. Lenže prvotné nadšenie a preklad bez srandičiek vydržal asi tak jeden rok. V poslednom čase sa s našou lokalizáciou totiž dejú prazvláštne veci. Tak ako prvá vec sa na tlačítku ignore objavil nie veľmi seriózny preklad Yc Mi v Ric či tak dajako. Ok povedal som si, toto ešte beriem ako recesistický vtípek. Ale dorazila ma posledná vec, keď sa v preklade objavilo, že človek xy, a ďalší xy, si myslia, že si zabil. To už fakt nemáte čo robiť, a musíte ešte aj preklad webu ako je Facebook kaziť takouto akože cool terminológiou ? Je vidno, že web neprekladá profesionálny team, ale dobrovoľníci. Myslím si totiž, že inak by k takýmto záležitostiam dôjsť nemohlo. Posledná záležitosť ma donútila napísať tento post, ako aj prepnúť Facebook znova do originálneho anglického jazyka. Naozaj skúste neprzniť preklad Facebooku. Uvedomte si, že Facebook nepatrí len vám prekladateľom, ale všetkým užívateľom. A obávam sa, že sa nás nájde viac, čo nie sú nadšený takýmito akože  vtipnými zmenami v preklade. Takže prosím nehrajte sa s  tým toľko. Už dávno nie je prvý Apríl. Večná škoda, že preklady neprechádzajú autorizáciou priamo od Facebooku.

8 názorov na “Ako pokaziť preklad Facebooku

 1. Raz sa mi to stalo, ale ten preklad bol o doosť vulgárnejší, ale zasmial som sa, refreshol a bolo všetko ok. Ak by sa to malo opakovať často asi by ma to už hnevalo.

 2. Raz sa mi to stalo, ale ten preklad bol o doosť vulgárnejší, ale zasmial som sa, refreshol a bolo všetko ok. Ak by sa to malo opakovať často asi by ma to už hnevalo.

 3. ja neviem prečo, ale radšej používam angličtinu ako slovenčinu. Už som si zvykol že na väčšine webov je nastavená angličtina a tak slovenčinu ani nehľadám 😀

  Ale najviac ma hnevá ako sa na tom ešte bavia, že sa im podarilo prehlasovať správny preklad. Na Fb by mali zakázač registrácie pod 18 alebo pred registráciou vyplniť IQ test 😀

 4. No bohužiaľ máš asi pravdu. Našťastie mám medzi kontaktmi na Facebooku minimum pubertiakov. A keď nejakých tak chvaloabohu patria do tej normálnejšej kategórie. Ale je pravda, že nikomu z nás by sa to asi nechcelo kontrolovať, keď je tu pohodlnejšia možnosť prepnúť to znova do angličtiny.

 5. Ono chyba je, že o preklade hlasujú užívatelia Facebook-u. A keď sa nájde partia, ktorej prídu vtipné ich „cool“ terminológie tak prehlasujú skutočný preklad a tým pádom sa začne zobrazovať ich „cool“ terminológia. Aby sme to zmenili, musela by sa nájsť partia, ktorá by hlasovala za správny preklad. Ale povedzme si úprimne, našlo by sa dostatok užívateľov Fb, ktorí by boli ohcotní kontrolovať preklady a hlasovať za správny preklad? Hlavne keď na FB je väčšina užívateľov, ktorým sa zdá byť lepšie „cool“ ako normál? Asi nie, veď vekové zloženie slovenských užívateľov na FB hovorí v jasne prospech „cool“ týpkov.

 6. Ono chyba je, že o preklade hlasujú užívatelia Facebook-u. A keď sa nájde partia, ktorej prídu vtipné ich „cool“ terminológie tak prehlasujú skutočný preklad a tým pádom sa začne zobrazovať ich „cool“ terminológia. Aby sme to zmenili, musela by sa nájsť partia, ktorá by hlasovala za správny preklad. Ale povedzme si úprimne, našlo by sa dostatok užívateľov Fb, ktorí by boli ohcotní kontrolovať preklady a hlasovať za správny preklad? Hlavne keď na FB je väčšina užívateľov, ktorým sa zdá byť lepšie „cool“ ako normál? Asi nie, veď vekové zloženie slovenských užívateľov na FB hovorí v jasne prospech „cool“ týpkov.

  • No bohužiaľ máš asi pravdu. Našťastie mám medzi kontaktmi na Facebooku minimum pubertiakov. A keď nejakých tak chvaloabohu patria do tej normálnejšej kategórie. Ale je pravda, že nikomu z nás by sa to asi nechcelo kontrolovať, keď je tu pohodlnejšia možnosť prepnúť to znova do angličtiny.

   • ja neviem prečo, ale radšej používam angličtinu ako slovenčinu. Už som si zvykol že na väčšine webov je nastavená angličtina a tak slovenčinu ani nehľadám 😀

    Ale najviac ma hnevá ako sa na tom ešte bavia, že sa im podarilo prehlasovať správny preklad. Na Fb by mali zakázač registrácie pod 18 alebo pred registráciou vyplniť IQ test 😀

Nie je možné pridávať komentáre.