Ako na domáce centrum zábavy

V poslednom čase som trochu updatoval svoj domáci hardware. A tak mi doma pribudol Xtreamer eTrayz, ktorý mi slúži jednak ako úložisko dát, ale aj ako akési multimediálne centrum zábavy. Vďaka eTrayz sa totiž nemusím starať o to kde vlastne mám uloženú hudbu či fiilmy. Všetko som totiž uložil na eTrayz. Etrayz má jednu veľkú výhodu. A síce priamu podporu iTunes. Teda, ak na akomkoľvek PC či notebooku vo vašej sieti spustíte iTunes, tak iTunes samy rozpoznajú eTrayz a môžete veselo počúvať svoj archív MP3 súborov. S filmami to bolo troška zložitejšie. Etrayz je totiž delený na eTrayz disk a Public disk. Windows media center však vidí iba onen verejný Public disk. Avšak aj tak nevidel adresár filmov, ktorý som naň presunul. Nasledovalo teda študovanie fóra, a samozrejme riešenie sa našlo. Doinštaloval som  do eTrayz balíček fail permissions s tohto inštalačného balíka, a voala. Windows media center zrazu bez problémov streamuje filmy.  A aby bolo pohodlie úplne dokonané, do iPhone som nainštaloval aplikáciu WMC remote, na ovládanie Windows Media Center. Takže ako vidno, zostaviť si dnes malé domáce centrum zábavy nie je vďaka dostupným technológiám, až taký veľký problém. A ako ste na tom vy ? Pridajte do komentárov vaše riešenia pre domácu zábavu. Bude to určite zaujímavé porovnanie rôznych riešení čo poviete ?

4 názory na “Ako na domáce centrum zábavy

  1. Tak hej Popcorn Hour vyzerá ako fajn mašinka. A ten Mac mini tiež nie je odveci nápad. Možno raz sa doporacujem aj do tohoto levelu.

  2. Popcorn Hour. Dobry je bez NAS ale aj ak mas NAS. Tiche lebo nema ventilator a jedine, co moze robit hluk je interny disk, ak tam je.

    poznam ludi, co namiesto NMT pouzivaju napr. mac mini, co je pre tunajsie ucely priam idealny stroj, samozrejme s nejakym NAS. Mac mini je tichy pocitac. Tichy znamena, BEZHLUCNY.

  3. Popcorn Hour. Dobry je bez NAS ale aj ak mas NAS. Tiche lebo nema ventilator a jedine, co moze robit hluk je interny disk, ak tam je.

    poznam ludi, co namiesto NMT pouzivaju napr. mac mini, co je pre tunajsie ucely priam idealny stroj, samozrejme s nejakym NAS. Mac mini je tichy pocitac. Tichy znamena, BEZHLUCNY.

    • Tak hej Popcorn Hour vyzerá ako fajn mašinka. A ten Mac mini tiež nie je odveci nápad. Možno raz sa doporacujem aj do tohoto levelu.

Nie je možné pridávať komentáre.