Ako bolo na Lúčkach

Tak priatelia dnes som sa po dlhej šesťhodinovej ceste z Lúčok vrátil konečne domov. Nuž a ako som sa tam mal ? Nuž ak by som to chcel skrátiť do jediného slova, poviem, že výborne. Avšak to by bolo príliš jednoduché opísanie, a tak poďme pekne po poriadku.

Ubytovanie

Ubytovaný som bol v kúpeľnom hoteli Choč. JE to ešte taká typická socialistická stavba zo sedemdesiatych rokov. Avšak izby sú celkom dobre upravené. Len ja som mal asi mierne zakliatu kúpeľňu. V prvý týždeň pobytu sa mi odtrhla sprcha, nuž a ku koncu začala protestovať neonka na strope. Ale inak som bol  s ubytovaním celkom spokojný.

Kuchyňa

Čo sa varenia týka, ja osobne nemám extra veľké nároky, a držím sa hesla, že zjem to čo nezje mňa. Avšak treba povedať, že kuchári v hoteli Choč sa naozaj činia. MAli ste na výer až s piatich jedál ako na obed, tak aj na večeru. S toho vždy jedno jedlo bola delená strava. Takže výber bol naozaj bohatý. Raňajky boli podávané klasicky formou švédskych veľmi bohatých stolov. Takže si vybral naozaj každý.

Procedúry

Pravdu povediac tu sa niet veľmi o čom rozpisovať, keďže vo väčšine kúpeľov sa procedúry dosť zhodujú. Takže znova to boli všakovaké minerálne kúpele a parafínové obklady. Takže tu to nebolo nič nové pod slnkom.

Prostredie

Prostredie je však už iná pesnička. Vedel som, že na Liptove je krásne. Ale že sú Lúčky v tak nádhernom prostredí sa mi ani nesnívalo. Teda dobre miernu predstavu som si urobil pri prieskume terénu podľa satelitných Google máp.

Avšak realita je samozrejme oveľa krajšia. Hotel samotný leží priamo pod vrchom Choč  celá dedina je obklopená nádhernými kopcami. Veľmi pekný ba priam až luxusný je vodopád priamo v dedine Lúčky. A tak nenápadne v lese, je ukrytá rezervácia diviakov, ktorú nebiť kamaráta, ktorý ma prišiel navštíviť ani nikdy nenájdem.

Veľmi rád som chodil napríklad do Ružomberka. Je to naozaj veľmi pekné mesto. Avšak najkrajšie časti sú asi pešia zóna a potom Námestie Andreja Hlinku. Ak tam niekedy zablúdite určite si tieto dve miesta pozrite. Bol som pozrieť aj v Liptovskom Mikuláši. Ten sa mi však už tak veľmi ako Ružomberok nepáčil. Asi mám radšej menšie mestá neviem.

Záver

Nuž na záver musím povedať, že sa mi Lúčky veľmi páčili. A ak to okolnosti umožnia, o rok alebo i skôr sa tam veľmi rád vrátim. Nádherné prostredie a čistý vzduch dodávajú Lúčkam super atmosféru.