Aké aplikácie som použil pri potulkách Prahou

Ako isto všetci viete, tak tento týždeň som sa pohyboval v Prahe. Nuž a nedá mi ako geekovi spomenúť, ako mi pri mojich potulkách pomáhali moderné technológie. Na kamošovu dobrú radu som si u Vodafone zakúpil prepaid kartu, s dostatočným množstvom dát, keďže som na internete aktívny temer vždy a všade. To bol krok číslo jedna. Po čase nastal problém. Bolo treba sa zorientovať v Pražskej MHD. No a podmienka bola nepoužívať metro, keďže som mal more času a nechcel som sa len prepraviť z bodu A do bodu B, ale chcel som aj dačo viac vidieť. A tak prišli na rad Google mapy.

Tie sú inak v Prahe perfektne funkčné vrátane MHD a temer presných časov presunov a príchodov či odchodov spojov. Niekedy aj to však celkom nestačilo. Tu dopomohla aplikácia CG Transit. Čo je vlastne offline cestovný poriadok.  V podstate som si vytvoril akési waypointy, na ktoré sa bolo treba dostať, aby som sa bez rizika zablúdenia dostal bezpečne domov.

Prvým bol priamo Florenc, odkiaľ šiel do Malešíc kde som býval spoj číslo 133. No a druhým bodom bolo Námestie republiky. Odtiaľ som sa zvykol prepraviť na Florenc električkou číslo 8  a z Florencu už spomínanou 133.

To že sa mi raz podarilo omylom v nepozornosti nasadnúť  na spoj 135 a ocitnúť sa až na Námestí míru  to je už iná vec J. V podstate ako vidno aj za pomoci technológií sa dá v cudzom nie veľmi známom teréne veľmi dobre orientovať. A čo vy ? Používate pri svojich potulkách po cudzích mestách moderné technológie, alebo sa spoliehate na vlastný úsudok a klasickú mapu ?

5 názorov na “Aké aplikácie som použil pri potulkách Prahou

 1. Pri cestovani v sk/cz zaklad :

  Sygic Mobile Maps – navigácia na mobile
  SMS lístky – mhd
  NaVlak – informačná tabula
  CG Transit – offline cp
  Meškanie vlaku
  Booking.com – rezervuj ubytovanie cez internet
  HOPin taxi – vyhladavanie taxi v okolí podla gps + Chcem Taxi sk/cz – najbližší taxík v okolí podla gps
  Nákupní centra
  Bankomaty SK/cz – najbližší bankomat v okolí podla gps

  Všetko android aplikácie

  • Navigáciu som riešil ako spomínam cez Google, keďže som potreboval len zisiť ako sa dostať kam MHD. Booking.com využívam jasne. Tu som mal však ubytko poriešené na intráku. Taxiku som sa snažil vyhnúť. Predsa len cena. Ale posledný deň sa už nedalo lebo nohy toho mali plné zuby. SMS lístok používam ale v Prahe to riešil fyzický trojdňový.

Nie je možné pridávať komentáre.