Aká je nová SONY Smart TV nový Soundbar či Blu-ray prehrávač ?

Pred istým časom som mal doma na testovanie od spoločnosti SONY celkom zaujímavé produkty. Dlho som uvažoval ako o nich napísať, či samostatné recenzie, alebo spoločný článok, keďže sú zo spoločného súdku domácej zábavy.

Napokon som sa rozhodol, že tento článok nebude ani tak recenziou v pravom zmysle slova. Ako skôr článok postrehov a dojmov s používania týchto zariadení. A čo že som to mal vlastne požičané ?

Smart TV

Tak tak hlavným prvkom zapožičaného kompletu bola  na pomery mojej izby priam obria 47 palcová TV. Konkrétne sa jednalo o model  KDL-47W807A . Treba povedať, že tu sa SONY podarilo vyrobiť naozaj skvelý TV.

TV je priam nabitý najrôznejšími smart funkciami. SONY do svojho smart tv zaradilo množstvo aplikácií. Okrem tradičných aplikácií ako sú Youtube, či Skype, spomeňme hádam ešte zaradenie Slovenskej video požičovne Topfun. Samozrejme nechýba ani podpora sociálnych sietí v podobe aplikácií pre Facebook či Twitter.

Technologickou zvláštnosťou tejto TV, sú dva diaľkové ovládače. Najprv som si hovoril, prečo preboha dva ? Avšak potom som pochopil. Prvý diaľkový ovládač je tým klasickým ovládačom so všetkými funkciami. Druhý ovládač je zjednodušenou verziou toho prvého, avšak v jeho vnútri sa nachádza NFC chip.

TV

SONY Smart tV

Poviete si, na čo pchať do TV NFC ? Nuž mne osobne sa to celkom páčilo. Totiž, priložíte svoj smarpthone s technológiou NFC k ovládaču s NFC chipom a voala , razom máte na TV kompletne obsah svojho mobilného zariadenia.  A tak si môžete v pohode pozrieť z rodinou fotografie  dovolenky, ktoré ste nafotili aj na svoj mobil. A nehovorte že to nerobíte. Šikovná funkcia no nie ?

Smart TV a spomínaný soundbar

Smart TV a spomínaný soundbar

Ako množstvo iných Smart TV tak aj tento model je samozrejme možné pripojiť na sieť pomocou LAN, či WiFi.  Samozrejmosťou je tu potom aj podpor technológie MHL. Hodí sa ak cchete hrať dáku hru zo svojho mobilu, na obrazovke vašej TV, a netúžite zrovna po tom aby sa vám mobil počas hrania vybil. MHL kábel vám totiž mobil dokáže nabiť priamo z televízora. A čo tu máme ďalej ?

Vstupy TV tvorí hneď štvorica HDMI porotov. Nechýba dokonca ani SCART, či trojica USB portov.  A tak môžete k tomuto TV pripojiť skutočne širokú škálu zariadení. Od DVD, cez Bluray až po starší set top box, či externé disky.

Tak isto tu nájdete aj optický audio výstup, scart výstup, či hybriný HP výstup. Nechýbajú ani klasické analógové výstupy, a výstup pre slúchadlá.

Čo sa obrazovej kvality týka, tak nemožno tomuto TV naozaj nič vytknúť. Okrem klasického obrazu, poskytuje aj možnosť sledovania 3D pomocou pasívnych okuliarov. Obrazovku si môžete potom na stojane ľubovoľne natočiť o 15 stupňov doprava a doľava. Myslím si, že to je celkom dostatočný uhol otočenia čo poviete ?

O spracovanie a veľmi kvalitné podanie farieb sa stará procesor X-Reality Pro. Na výber potom máte z nasledovných režimov. Živý / Hry-štandard / Hry-pôvodné / Grafika / Šport / Animácia / Štandardný / Vlastný / Foto-živé / Foto-štandard / Foto-pôvodné / Foto-vlastné / Kino 1 / Kino 2. A tak je potrebné aby ste sa troška pohrali z nastavením a našli ten režim ktorý sadne práve vám. A ako je na tom zvuk ?

Moja osobná skúsenosť je taká, že do interných reproduktorov Tv sa v dnešnej dobe extra neinvestuje. Výrobcovia sú totiž skôr pripravený na to, že k tak rozmernej TV si predsa len asi dopraje nejaké to domáce kinečko, alebo lepšiu repro sústavu.

Avšak pri tejto TV reproduktory celkom príjemne prekvapili, a boli počúvateľné aj bez dodatočných reproduktorov.  Tak či onak som k TV pripojil Soundbar, ktorý spoločnosť Sony vyrába a tiež bol súčasťou kompletu.

Soundbar

Soundbar ako taký je celkom zaujímavým riešením od spoločnosti SONY, jedná sa o reprosústavu v tvare dizajnovo veľmi elegantnej  trubice.

Môj zapožičaný model zo subwoofrom temer na palec korešpondoval so šírkou smart TV. K samotnému Soundbaru sa pripája výkonný subwoofer. Soundbar som potom k TV pripojil pomocou optického kábla.

Musím priznať, že som netušil do čoho idem, a zvukovo Soundbar prekonal moje očakávania. Viem nebolo to domáce kino 7.1.

Ale poviem vám, že podaním výšok a aj basov som bol veľmi príjemne prekvapený.  Dokonca som musel Soundbar stišovať, aby som ostatných členov domácnosti nerušil pri práci. Ono totiž výkon 130 Watt urobí celkom slušný bordel..

Keďže sa Soundbar už zo svojej podstaty umiestňuje priamo pred TV, často sa stáva, že blokuje infračervený príjmač TV. Avšak v SONY mysleli aj na túto situáciu, a neponechali nič na náhodu. K Soundbaru sa totiž dodáva samostatné diaľkové ovládanie, ktorým prepínate kanály na TV či vypínate TV no a repeater v Soundbare sa postará už o všetko ostatné.

Ale domáca zábava by nebola kompletná bez poriadneho DVD či Blu-ray prehrávača. A tak posledným kompletom tohto zábavného centra bol aj nový Blu-ray prehrávač spoločnosti SONY.

Blu-ray prehrávač

Posledným komponentom kompletu bol n tesotvaní Bu-ray prehrávač BDP-S4100. Jedná sa o jeden sposledných dizajnovo veľmi elegantných Blu-ray prehrávačov. Tento konkrétny model dokonca disponuje podporou pre prehrávanie 3D filmov vo formáte Blu-ray HD 3D.

Medzi ďalšie podporované video formáty potom patria formáty ako XviD/WMV9/MPEG-1/MPEG-2/MPEG-4/AVCHD. Takže ako vidno, na tomto prehrávači prehráte skutočne veľa formátov videa.

Ak nejakou náhodou nevlastníte smart TV, tak práve pomocou tohto Blu-ray prehrávača si z vašej tv tú smart tv vyrobíte aspoň čiastočne. Prehrávač je totiž možné pripojiť k internetu, a pomocou aplikácií sledovať napríklad videá na YouTube. Tak isto je možné pomocu jediného tlačidla zariadiť, aby sa z vašich 2D filmov stali  3D filmy. A ako je na tom prehrávač s výstupmi a vstupmi ?

Nuž čo sa výstupov týka prehrávač ich ponúka poskromne. Nájdete tu len jeden jeden HDMI výstup. Jeden koaxiálny zvukový výstup jeden port pre LAN kábel, a dva USB porty, jeden v predu a jeden vzadu. A to je asi tak všetko.

Záver

Ako na mňa teda zapôsobil komplet Smart TV, Soundbar a Blu-ray prehrávač ? Musím povedať, že veľmi pozitívne. SONY je v tomto segmente evidentne doma a vie čo činí. Hlavný prvok kompletu Smart TV je nepochybne veľmi kvalitným produktom. Len vás prosím, ak si chcete kúpiť takto rozmernú TV. Tak ju určite umiestnite do rozmernejšej izby ako som ju umiestnil ja.

Soundbar potom skvele doplnil TV a dodal sledovaniu programov úplne iný zvukový rozmer. To sa filmy na HBO, či s pripojeného Blu-ray prehrávača veru sledovali úplne inak, ako klasické filmy. O 3D filmoch ani nehovoriac. Myslím si že popísaná  kombinácia produktov je veľmi dobrou voľbou do vašich obývačiek.

 

2 názory na “Aká je nová SONY Smart TV nový Soundbar či Blu-ray prehrávač ?

  1. tomuto si hovoria novy model tv. Ten ram je otrasny. iny nez lg tv b som nechcel veru . idu s dobou

Nie je možné pridávať komentáre.