AirCam OD-325HD kvalitné zabezpečenie vášho domu v podaní AirLive

Pred istým časom som od spoločnosti Airlive dostal na testovanie bezpečnostnú IP kameru AirCam OD-325HD. Nuž a po dlhodobejšom testovaní rôznych vplyvov na ňu dozrel čas, aby som vám toto zariadenie predstavil v nasledujúcej recenzii. Takže poďme sa na túto kameru spoločne pozrieť.

Obsah balenia a dizajn

AirCam OD-325HD prišla zabalená vo veľmi elegantnej  krabici. V  krabici sa okrem samotnej kamery nachádzalo jednak CD zo softvérom, adaptér a konzola, ktorá slúži na upevnenie kamery na stenu. Samotná kamera je celkom mohutné zariadenie, aj keď to s fotografií na prvý pohľad nemusí tak vyzerať. Napokon je to logické, keďže musí odolávať najrôznejším poveternostným podmienkam. A tak na samotnom tele kamery toho veľa nenájdete. Na prednej strane nájdete objektív, ktorý poskytuje veľmi kvalitný obraz. Okolo objektívu nájdete les infračervených diód. Tie zase zabezpečujú temer dokonalý obraz aj v noci. Na zadnej strane nájdete už len kábel na ktorého konci sa nachádza jack pre mikrofón, jack pre reproduktor, keďže kamera umožňuje vaše zasahovanie priamo do deja. Tlačítko restart  pre prípad, že by sa nám zosypal systém. Samozrejme konektor pre LAN kábel, a konektor pre pripojenie senzorov alarmu. Nič viac nič menej.

DSC04163

DSC04164

A aký to dáva obraz ?

Keď som kameru AirCam OD-325HD zapájal prvý raz, tak som si hovoril reku, aký už len obraz môže dať takéto zariadenie. Áno bol som mierne skeptický priznávam. Avšak po prvom zapojení kamery mi jemne povedané padla sánka. Tak dokonalý obraz som totiž od zariadenia tohto typu nečakal ani v tých najdivokejších snoch. A nejedná sa len o denný obraz. Ale aj o obraz ktorý vám kamera dáva v noci.  Vďaka vyššie spomínaným IR diódam dostávate kvalitný nočný obraz až do vzdialenosti 25 metrov, čo je myslím celkom úctyhodný výkon. Ako kódovanie bolo okrem klasického MJPEG použité aj kódovanie H264 a MPEG4, a tak si môžete vybrať to, ktoré vám najviac vyhovuje. Tu som však narazil na jednu takú malú zvláštnosť. A síce rôzne prehliadače, vám ponúknu rôzne kódovanie. Tak napríklad Internet Explorer vám ponúkne všetky použité kódovania videa, avšak napríklad taký Google Chrome vám ponúkne už len MJPEG. Prečo tomu tak je netuším. Ale tak či onak, je obraz podávaný touto kamerou naozaj veľmi kvalitný a HD v názve má v tomto prípade celkom oprávnene. O kvalite obrazu sa napokon môžete presvedčiť sami na tejto adrese.

 

Administrácia

A ako je na tom administrácia tohto zariadenia ? Nuž k administrácii nemám ani najmenších výhrad. Nastavíte tu všetky myslitelné funkcie takéhoto zariadenia. Od perfektného nastavovania motion detection, kde si priamo z živým náhľadom nastavíte zóny presne tam a presne tak veľké ako ich vy chcete mať, až po  posielanie na FTP či váš mail. Rozhranie s vami komunikuje v rôznych jazykoch, a nechýba ani dokonalá česká lokalizácia. Takže kameru nastavia aj tí, ktorý nie sú zrovna majstrami anglického jazyka. Tu odviedli inžinieri spoločnosti naozaj výbornú prácu.

aircam admin

 

A čo počasie

Túto recenziu nepíšem hneď po týždni aj preto, že som bol celkom zvedavý, ako si táto kamera poradí  s najrôznejším počasím, a či odolá celkom divokým podmienkam, keďže náš dvor je na dosť veternom mieste. A ako kamera obstála ? Nuž musím povedať že na výbornú. Keďže sa dá upevniť na statív, tak istý čas bola na statíve kde na ňu priamo pršalo. Avšak na kamere to nezanechalo absolútne žiadne následky, a aj v daždi dokázala podať kvalitný denný aj nočný obraz. Časom sa kamera presťahovala predsa len na normálnejšie miesto na stenu garáže, avšak aj tu celkom fúka keď už raz začne. A aj tu kamera podá vždy kvalitný výkon. Takže táto kamera naozaj nemá s počasím ani ten najmenší problém. Takže aký je záver ?

DSC04233

DSC04234

Záver

Ak hľadáte zabezpečenie vášho priestoru pred firmou alebo domom, prípadne zabezpečenie vášho skladu, či iných mysliteľných priestorov, tak myslím, že kamera AirCam OD-325HD je pre vás celkom vhodným riešením. Dostanete totiž zariadenie na špičkovej technologickej úrovni. Napokon tak ako je u AirLive vždy dobrým zvykom.

4 názory na “AirCam OD-325HD kvalitné zabezpečenie vášho domu v podaní AirLive

Nie je možné pridávať komentáre.