Action kamera ATC3K od Oregon Scientific

Ako som už písal v jednom s predošlých postov, tak letná sezóna nám isto iste klope na dvere. Tý aktívnejší z nás vyťahujú športové náčinie, a niektorý sa vyberajú aj za adrenalínovejšími aktivitami. Dnes tu mám niečo pre tých, ktorý by si radi svoje športové výkony zaznamenali s trocha netradičného uhla pohľadu. Dnes sa totiž spolu pozrieme na kamerku ATC3K od Oregon Scientific.

Balenie a dizajn

Kamera ATC3K prišla zabalená v relatívne rozmernej krabici, chvíľu som sa čudoval, prečo je baenie také veľké, keď samotné zariadenie veľmi veľkosťou neoplýva, čo napokon uvidíte aj na krátkom videu. Avšak veľkosti krabice ktorá je mimochodom veľmi pekne nadizajnovaná, som sa prestal čudovať v momente, keď som ju otvoril. Okrem samotnej kamerky, sa totiž na mňa doslova vyvalilo veľké množstvo najrôznejšieho príslušenstva. Či už to je držiak kamery na helmu, v rátane pevného gumeného popruhu, či dokonca držiak na bicykel. Príslušenstvo pokračuje ďalej malou tubou lepiaceho gelu, či špeciálnymi lepiacimi páskami. A dokonca tu nájdete okrem vrecka na všetky tieto veci, aj malý statív. Tak že čo sa obsahu balenia týka, naozaj mu nemožno nič vyčítať, a obsahuje všetky veci potrebné pre vaše adrenalínové vyžitie.

 

DSC_0005

 

Ako sa s tým filmuje čo to žerie a na čo ukladá

Kamera ACT3K sa ovláda skutočne jednoducho. Po odskrutkovaní zadného krytu, vložíte do slotu SD kartu, Použiť môžete pokojne aj SDHC kartu. Výrobca síce udáva maximálnu kapacitu 4GB, mne sa však podarilo kameru bez problémov presvedčiť aj na 8GB kartu. Následne kameru zaskrutkujete tak pevne ako sa len dá, aby sa do nej nedostala voda, či iné nežiadúce záležitosti. Na hornej strane kamerky máte potom v podstate len tri tlačidlá, s čoho pre mňa najpodstatnejšie boli hlavne prvé dve. A to tlačidlo power vľavo, a record v strede. Túto dvojicu tlačidiel budete používať pravdepodobne najčastejšie. Kamera ukladá nahrávky do súborov AVI v maximálnom rozlíšení 640×480. Zvukovo však záznam nie je bohvie aký, ale povedzme si rovno, na hifi zvuk sa táto kamera ani náhodou nehrá. Obrázok o kvalite záznamu si môžete urobiť z nasledujúceho testovacieho videa. Treba podotknúť, že nebolo ani náhodou slnečné počasie, čo sa možno trocha odrazilo aj na kvalite záznamu. Nuž a posledná otázka s pod nadpisu. Koľko to žerie ? Celú kamerku poháňajú len dve tužkové batérie. Vrelo však odporúčam kúpiť si nabíjateľné batérie z dlhou životnosťou.

 

Test nahrávania

Záver

Kamera ATC3K, ktorú som mohol testovať vďaka PRESNE.sk, síce neoslní zvukovým záznamom, za to však určite prinesie netradičné zábery z vašich adrenalínových športových aktivít. Takže ak hľadáte odolné, a pri tom nenáročné zariadenie, myslím že kamera ATC3K je práve pre vás