365dní 58 Dnes video a recenzia ASUS Transformer Book T100

Dnešné v poradí už 58 video z cyklu 365dní bude znova po čase Video recenziou. Dostal som totiž do rúk konvertilbilný notebook spoločnosti ASUS, ASUS Transformer Book T100. No a mi sa naň v dnešnej recenzii pozrieme.

Dizajn

Dizajnoovo ASUS Transformer T100 vychádza z ostatných zariadení konvertibilných notebookov spoločnosti ASUS. Teda jeho obrazovka sa dá oddeliť od klávesnice, a tým pádom razom získavate plnohodnotný tablet s Windows 8.1 .

Prednej strane dominuje veľmi kvalitný a dobre čitateľný 10,1 palcový IPS displej, s rozlíšením 1366s768 pixelov. Nad dotykovou obrazovkou sa nachádza 1,2 Megapixelová kamera vhodná na video hovory. Na pravej strane nájdete microHDMI, microUSB port, čítačku kariet a audio vstup pre slúchadlá. Nič viac nič menej.

Na ľavej strane sa nachádza potom ovládanie hlasitosti a tlačidlo na prepínanie medzi metro dizajnom a klasickým desktopom Windows. No a na vrchu nájdete tlačidlo vypínania. Pozrime sa teraz na časť s klávesnicou.

Časť s klávesnicou obsahuje klasickú notebnookovú klávesnicu v jemne zmenšeno vydaní. Musím povedať, že aj napriek menšej veľkosti kláves sa na nej píše celkom dobre a pohodlne. Pod klávesnicou sa nachádza dobre spracovaný a príjemne ovládajúci sa touchpad.

Na ľavej strane tejto časti zariadenia nájdete potom už len jeden USB 3.0 port. Je to trocha škoda, pretože si myslím, že ešte jeden USB 3.0 port by sa v pohode vošiel aj na druhú stranu zariadenia, a celkom by občas aj bodol.

CPU, úložisko, grafika.

Teraz sa pozrieme ako je na tom ASUS Transformer T100 čo sa týka výkonu, úložiska a grafiky.

Ako CPU bol pre toto zariadenie vybraný procesor Intel Atom. Avšak neľakajte sa. Nejedná sa o žiadnu starú Atom sériu. Jedná sa o nový štvor jadrvoý Atom BayTrail taktovaný na 1,3 Ghz.

Tomuto procesoru potom sekunduje 2GB RAM. Čo robí s tabletu v spojení s 32GB eMMC úložiskom celkom svižné zariadenie.

O grafický výkon sa stará grafika Intel HD Graphics. Neočakávajte však, že si na tomto zariadení zahráte najnovšie hry, Na to ani nieje tento konvertibilný notebook určený.

Celkom príjemne ma prekvapila batéria tohto tableto notebooku. Pri bežnej práci vydržala batéria v pohode celý deň bez nabíjania, a na nabíjačku som dal zariadenie až večer.

Konektivita

Čo sa týka konektivity, týka je to už v dnešnej dobe ako nosenie dreva do lesa. Zariadenie disponuje klasickou kombináciou WiFi v štandarde b/g/n a Bluetooth. V tomto prípade zariadenie nedisponuje 3G modulom.

Záver

ASUS Transformer Book T100 je veľmi šikovný malý konvertibilný notebook, s vysoko kvalitným IPS multi – dotykovým displejom, a príjemnou výdržou batérie.

Príjemným bonusom je aj predinštalovaný balík Microsoft Office Home and Student. Poteší relatívne nízka váha. Trocha však zamrzí iba jeden USB 3.0 port na klávesnici. Myslím že ešte jeden port by sa tam pokojne vošiel.

Tak či onak je ASUS Transformer Book T100 zariadenie, nad ktorým by ste mohli pri kúpe Windows 8.1 tabletu celkom vážne uvažovať.