ZUNO banka prináša asi najlepšiu bankingovú aplikáciu na trhu

Dnes alebo včera, to záleží kedy ste sa dostali k čítaniu tohto článku, som sa zúčastnil v ZUNO zóne v Eurovea na uvedení aplikácie ZUNO banky pre mobilné telefóny s OS Android a iOS. Hneď na úvod musím povedať, že sa jedná pravdepodobne o najprepracovanejšiu bankingovú aplikáciu, čo sa týka použiteľnosti ako pre klienta banky, tak aj pre neklienta banky. Ale poďme pekne po poriadku

Aplikácia si vzala základný systém používania, ktorý sa v poslednom čase stal na iOS akýmsi štandardom, a samotný autori priznávajú, že sa nechali inšpirovať Facebook aplikáciou. Teda posunutím prsta doprava, sa vám odhalí hlavné menu aplikácie vľavo. Teda princíp aký sa v poslednom čase hojne používa. Avšak spomínal som, že aplikácia sa zameriava aj na neklientov banky. Položky pre neklientov sa nachádzajú aj hneď na hlavnej obrazovke a myslím že sú celkom zaujímavé. Jednak je tu klasický kurzový lístok avšak zaujímavejšou položkou je položka hľadať bankomat. Pri nej sa trocha pristavím.

 Bankomaty trocha inak

Položka hľadať bankomat, by mohla byť úplne obyčajnou mapou a zoznamom položiek bankomatov ZUNO banky. Lenže vývojári  ktorý aplikáciu tvorili si povedali že to bude trocha iné. Nie len že sa tu nachádzajú bankomaty rôznych, aj konkurenčných bánk, ale v aplikácii sa nachádza každá jedna pošta na slovensku. To však stále nie je všetko. Ako som spomínal, nejedná sa o klasický výpis bánk.

Aplikácia má v sebe prvky Augmented Reality. A ako to funguje ? Postavíte sa niekde na ulicu, dáte vyhľadať banku či poštu a aplikácia vám pohľadom vašej kamery ukáže, kde presne, a ako ďaleko sa banka nachádza. Som milo prekvapený, že sa do Augmented Reality pustila inštitúcia ako je banka.  ZUNO aplikácia však skríva ďalšie technologické chuťovečky.

Prevod peňazí

Aj pri takej obyčajnej veci ako je prevod prostriedkov z účtu an účet, sa snažili v ZUNO všetko maxímálne zjednodušiť. Sumu nemusíte zložito vyťukávať. Stačí použiť slider, ktorý sa samozrejme prispôsobuje k  stavu vašich financií na účte. Platbu potvrdíte PINom a je. Zabudnite  nejaké karty a čítačky a im podobné zdržovadlá.

Platenie účtov  a faktúr

Tak pravdu povediac táto časť ma pri prezentácii dostala do kolien asi najviac. Tvorcovia aplikácie sa mohli vybrať cestou scanovania QR kódov alebo čiarového kódu. Ale nie, aj tu nájdeme technologickú chuťovečku v  podobe použitia OCR technológie. Totiž nescanujete žiaden spomínaný kód. Ale odfotíte priamo určenú časť dokladu vaším mobilom. A voala, ak ste fotili presne, máte všetky dáta okamžite spracované. Ak všetko sedí, tka už len potvrdíte PIN a zaplatíte.  NEpamätám si, že by nejaká iná bankana slovensku, mala v aplikácii použitú  OCR technológiu.

Založenie účtu v ZUNO

Aj také založenie účtu v ZUNO prebieha celkom zaujímaov. Vyplníte v aplikácii žiadosť, odsúhlasíte obchodné podmienky, a odfotíte obe strany vášho občianskeho preukazu. Tým vlastne aktivujete celý proces otvorenia vášho účtu v ZUNO. Tak isto celkom noátorské riešenie, čo poviete ?

 Záver

Myslím že ZUNO banke sa podarila veľmi dobrá vec, a priniesla na náš trh asi momentálne najlepšiu bankovú aplikáciu s pomedzi všetkých bánk. A silno uvažujem o prechode do ZUNO banky. Ak by ste si však chceli urobiť veľmi  presnú predstavu o aplikácii, odporúčam vám, pozrieť si priložené video priamo s prednášky zástupcu ZUNO banky. Video je síce trocha dlhšie, ale myslím, že stojí za pozretie.

1 komentár pri “ZUNO banka prináša asi najlepšiu bankingovú aplikáciu na trhu

  1. tak to áno sám ju používam a je to super aj banka aj aplikácia velmi prekvapila spracovaním …

Komentáre sú uzavreté.